אודות אביה הדברות - אביה בקרת מזיקים

חברת אביה בקרת מזיקים הידועה גם בשם אביה הדברות, מחזיקה בניסיון מקצועי עשיר ביותר של 18 שנים בהדברת כל סוגי המזיקים.

חברתנו מבצעת גם הדברות מורכבות ולכידת מזיקים בשעות הלילה – הכל בפריסה ארצית תוך שעה מרגע הקריאה! זקוקים למדביר כאן ועכשיו? חייגו אלינו ונטפל בבעיה.

החברה בבעלותו של שלומי לוי, מדביר מוסמך ומהנדס תעשייה וניהול בהכשרתו, מעניקה שירות ללקוחות פרטיים, עסקיים ותאגידיים בכל הארץ כולל שירותי הדברת אוניות, הדברה בקיבוצים, הדברה לבתי אבות, מסעדות ומענה מקצועי ומקיף לכל מקרה, בכל שעה. 

אנו מבינים מאוד את הלחץ והחששות של לקוחותינו, בדיוק ברגע בו נחשפו למזיק מסוים ודרוש להם מדביר.

לכן אנו דוגלים בכל עת במתן שירות סבלני, רגיש וקשוב מאוד, המאפשר לכם לשאול שאלות ולקבל הכוונה וייעוץ טלפוני לקראת ההדברה. בסיומה נדאג לצייד אתכם בהוראות ובהנחיות מתאימות לשמירה על תוצאות ההדברה והימנעות ממזיקים עתידיים בשטח.

אביה בקרת מזיקים תמיד מוכנים לקריאה שלכם

אביה בקרת מזיקים מעסיקה מדבירים מוסמכים בלבד! כל עובדי החברה בקיאים מאוד בתחומי ההדברה המקצועיים ועוברים ריענון, השתלמויות וימי עיון באופן שוטף – הן בנוגע לטכניקות הדברה חדישות וחומרים חדשים בשוק (כולל שינויי נהלים והנחיות ממשרד הגנת הסביבה ומשרד הבריאות) והן בנוגע לנהלי בטיחות ובמתן שירות ללקוחותינו.

עובדי החברה מחויבים לעבודה בהתאם לתקנים ברמה גבוהה, לעמידה בלוחות זמנים והתאמה מיטבית לרצון ולצרכי הלקוח.  

צוות מדבירים מומלצים ומוסמכים

אביה בקרת מזיקים פועלת בפריסה ארצית וזמינה לקריאות שירות תוך זמן קצר.

צוות החברה מכיר לעומק את התנהלותם המגוונת של כל המזיקים הפוטנציאליים, יודע כיצד להתמודד עמם בהצלחה גם מתוך מקומות המסתור הטיפוסיים ולספק שקט נפשי לכל לקוח – הכל דרך מגוון גדול מאוד של פעולות וסוגי שירות:  

מנהל צוות העובדים יעקב דוידוב

יעקב מנהל צוות העובדים ומדביר בעל ניסיון של למעלה מ-18 שנים בתחום, אחראי, מלווה ומפקח בעת ביצוע הדברות מורכבות, בדגש על הדברת טרמיטים והדברת פשפש המיטה.

מדביר מיומן יניב סגל

יניב מדביר מיומן המתמחה באיתור ולכידת מכרסמים כולל לכידות בלילה ומספק שירות ומענה טלפוני בנושא.

שמעון אביגזר מדביר בדרום

שמעון מדביר בקו הדרום (אזור אשדוד והסביבה) המתמחה באיוד

רפי בוחבוט מדביר בבאר שבע

רפי מדביר ברדיוס באר שבע והסביבה ומתמחה גם בהדברה באיוד

אור ברמן חולדות ויונים

אור מומחה ללכידת חולדות 24/7 ומתמחה בירי ביונים (ברישיון) 

שבי שבתאי מדביר בלילה

שבי מדביר מוסמך המתמחה בלכידות לילה וביצוע עבודות מורכבות בחולון והסביבה

גדעון ברזילי מומחה איטום

גדעון מומחה איטום, המספק לחברת אביה בקרת מזיקים מענה בפעולות מניעה מפני מזיקים לכל מבנה קיים.

שירותי הדברה הכוללים אחריות מקצועית

שיטת ההדברה הנהוגה כיום בישראל הינה שיטת ההדברה הירוקה. שיטה זו כוללת שימוש בחומרי הדברה עדינים מאוד, שמוכוונים לפגיעה במזיק הרלוונטי בלבד ואינם פוגעים בבריאות האדם, בעלי החיים והסביבה.

כל חומרי ההדברה המשמשים אותנו בחברת אביה בקרת מזיקים הם מהיקרים והאיכותיים ביותר שנמצאים בשוק. חומרים אלה מאפשרים לחזור הביתה או לבית העסק תוך שעה בלבד מרגע סיום ההדברה. כל פעולה שתבוצע אצלכם תלווה גם באחריות על ההדברה בכתב.  

אביה הדברות מדבירים בהצלחה מגוון עסקים

חברת אביה הדברות פועלת בשיתוף פעולה הדוק ומקצועי עם מגוון גדול של בתי עסק בכל סדרי הגודל, שנהנים מפעולות תחזוקה בשטח העסק והשטחים התפעוליים ומותירים את מקום העבודה סטרילי ובטוח לתעסוקה וללקוחות.

נשמח לתת לכם שירות ומענה לכל בעיה נקודתית שהתעוררה בעסק או לעמוד לרשותכם בפעולות תחזוקה שוטפות מחודש לחודש, כמניעה והגנה על המקום.

חברת הדברה הפועלת בהצטיינות מול מגוון מזיקים

הניסיון המקצועי שלנו בחברת אביה בקרת מזיקים מאפשר לנו להתמודד בהצלחה יתרה מול כל מזיק קיים. אנו נתאים את סוג ופעולות ההדברה לכל מזיק בנפרד ולשם כך נגיש אבחון מקצועי לסוג, היקף ההתפרצות והליקויים שגרמו להופעתו:

  • הדברת חרקים – תיקנים, עכבישים, נמלים, עקרבים וחרקים מעופפים מכל סוג (יתושים, ברחשים, זבובים, זבובונים).
  • הדברת מכרסמים – איתור, לכידה וסילוק חולדות ועכברים משטחים סגורים או פתוחים (שטח חקלאי).
  • הדברת טפילים – פרעושים, פשפשים, מזיקי נייר וספרים, קרציות, כיני יונים ועוד.
  • איוד חרקים – טיפול מקצועי בתולעי וחרקי עץ, עשים וחרקי מזון.
  • הרחקת יונים – פריסת רשתות, דוקרנים, חוטים ועוד.
  • לכידת נחשים – איתור, זיהוי ולכידה.
  • הדברת קיני צרעות והעתקת קיני דבורים

שירותי מדביר מהירים, בגישה אדיבה ונעימה

אנו באביה בקרת מזיקים רואים בגישה האישית שלנו כמפתח מרכזי לעשייה מוצלחת ולכן מעוניינים להגיע ללקוחות שמכירים בחשיבותו ויעילותו של המדביר המוסמך ונכונים לשתף פעולה עם הוראות והנחיות ההדברה, כדי להבטיח לעצמם שקט נפשי ממזיקים לאורך זמן.

חשוב לנו לציין כי הדברה מקצועית ואיכותית נדרשת לנקיטה במשנה זהירות במיוחד בבתים בהם יש ילדים, חולים, קשישים ובעלי חיים ולכן לא ניקח לעולם סיכונים מיותרים מולכם, בפעולות מפוקפקות או שאינן בהכרח יעילות.

אנו נותרים קשובים אליכם לפני ובמהלך ביצוע ההדברה, מבינים את הלחץ בו אתם נמצאים ורואים את הצורך המיידי שלכם בביצוע פעולות ההדברה.  

באמצעות שירות מאנשי מקצוע מיומנים מאוד, מעודכנים, שחיים ונושמים בשוטף את תחום ההדברות – תוכלו לקבל סביבה נקייה ממזיקים ולהבין כיצד ניתן לשמור עליה ככזו גם בהמשך.

זקוקים להדברה מהירה ומקצועית כאן ועכשיו? לאבחון המזיק שמצאתם בבית? לשקט וניקיון מחרקים לתקופה ארוכה? אנחנו זמינים עבורכם תמיד – חייגו אלינו או השאירו פרטים כאן באתר האינטרנט של החברה, אתר אביה הדברות ונסייע בשמחה.

אופק סודרי
אופק סודרי
1695927207
שלומי הגיע אלינו תוך כמה שעות אחרי התקפת עכברים אצלנו בביתטיפל במסירות ומקצועיות ונתן לנו שירות מעולהממליצה מאןד!!!
בנימין נגוסה
בנימין נגוסה
1694364898
לשביעות רצוני ממליץ בחום
noa daniel
noa daniel
1694001917
שלומי המדביר הוא יותר מנותן שירות, הוא אדם שנותן לך תחושה וחוויה שאינך לבד!הזמנו את שלומי לביתנו לאור עקיצות בלתי פוסקות, שלומי סרק, וידא שהכל מסודר והחל בעבודה אינטנסיבית בבית. בו בזמן הוא הראה אכפתיות רבה, התחשבות, אמפטיה ומקצועיות. הוא הביא איתו עובדים מן המניין ועבד ללא הרף, תמיד בדק מה שלומינו ותמיד ליווה אותנו בכל שעות היממה!שלומי, אתה מדהים! אני ממליצה עליו בחום רב, וכשתצרו איתו קשר, לא תתחרטו לרגע!תודה לך!!
אלמוג לוריא
אלמוג לוריא
1694001714
ממליצה בחוםהיה אצלי כן של תיקן גרמני וכן של תיקן אמריקאי שלמה הגיע אליי אחרי מדביר שהיה אצלי ורק החמיר אצלי את הבעיה בבית שלמה הגיע והציל לי את הבית כבר עברו כמה שבועות חוץ מג'וקים מתים פה ושם לא רואים אותם בכלל מקצועי מאוד נחמד מאוד נעים סובלני מאוד ממליצה בחום ! הדברה רק דרכם
יפה מלסה
יפה מלסה
1693889953
הגענו לאביה אחרי נסיונות ללכידת חולדה מתיישה בכוחות עצמנו , לאחר יום שהוא הגיע אלינו החולדה נתפסה תודה לאל .ממליצה בחום שירותתת 10/10!!!
Roni Aizenman
Roni Aizenman
1693396153
היתה לי בעיית חולדות קשה.שלומי הגיע מספר פעמים- היה נעים, מקצועי, לקח מחיר הוגן וממש הציל אותי !!!ממליצה עליו בחום ♡
Ahuvik Doron
Ahuvik Doron
1692462510
שלמי איש מקצועי, נחמד, מסביר הכל בצורה מפורטת, שירותי- מבטיח ומקיים. מחזיר צלצול והסבר גם לאחר סיום העבודה, בטוח נתראה גם בקיץ הבא.
Sharon Hoffman
Sharon Hoffman
1692197999
שלומי מקסים!! מהר מאוד הבין מה הבעיה ואיך לטפל, הגיע אליי יחד עם עוד מדביר ועשו לנו הדברה לקן צרעות שהיה לנו מחוץ לחלון. לא הלכו עד שבדקו שהכל בסדר ודאגו לוודא איתנו גם ביום שאחרי שהצרעות כבר לא שם.אנשים אדיבים, נחמדים והוגנים מאוד, ממליצה בחום!! 🙂
Idan Shmueli
Idan Shmueli
1692182508
יעקב המדביר היה מקצועי, אדיב, דאג לתת לנו מידע על כל שאלה ששאלנו. ממליצים בחום!
Tal Barenboim
Tal Barenboim
1691855734
נכנס לביתנו עקרב שחור/חום גדול ביום שישי בלילה והיה מלחיץ מאוד. למרות שרוסס בקוטל חרקים אבדנו אותו באזור בו הופיע בבית. בשבת בבוקר התקשרתי לאביה הדברות, והוא שלח בשבת את ארקדי שהגיע ומצא את העקרב שעדיין היה חיי (במצב גוסס מהקוטל חרקים) - אבל העיקר שמצא אותו והחזיר לנו את השקט. ארקדי מקצוען אמיתי עשה בדיקה יסודית בכל האיזור איפה שנמצא העקרב ווידא שאין עוד חברים שם. גם סתם חור בקיר שכנראה ממנו הגיע העקרב.
Victoria Boguslavski
Victoria Boguslavski
1691674018
הייתה לנו חווית שירות מאוד טובה. זכינו בבן אדם מקצועי, סבלני, שהגיע בזמן ונתן טיפול מהיר ויעיל (יום למחרת נלכד המזיק).ממליצה בחום!
הילה דוננפלד
הילה דוננפלד
1691090298
יעקב המדביר הגיע בזמן, היה יסודי ונתן מענה לכל השאלות
אוריה אביטן -כהן-
אוריה אביטן -כהן-
1690300603
שלומי מדביר אדיב ביותר !!שירות אמין , זמין לכל שאלה 24/7.לוקחים אותו פעם אחר פעם להדברת חולדות וחרקים וב"ה יש לנו שקט !!גם בבניין וגם בביתנו הפרטי. בזכותו יש לנו איכות חיים נורמלית גם כשאנחנו גרים בתוך אתר בניה!מומלץ מומלץ!!!
y f
y f
1690272035
שלומי מאביה הדברות ענה במהירות ובמקצועיות על כל שאלה ששאלתי.הזמנו את שלומי לריסוס נגד נמלי אש, מצאנו איש מקצועי בעל ידע נרחב שריסס על פי הצורך, במחיר הוגן והכי חשוב אדם נחמד אמין והוגן בשירותיו.ממליצה בחוםמעין
Ariella Salinger
Ariella Salinger
1690119873
מקצועי מאד, הגיע בזמן, גמיש- היתה לנו תקלה עם הכלב והוא התגמש בהתאם לזה, נחמד, שרותי
אירה שריג
אירה שריג
1690037260
הזמנתי את שלומי להדביר נמלי אש בגינה על יד הבריכה ועל קירות הבית וסביבו.שלומי הגיע מיד, הבין מיד במה מדובר ומה צריך לעשות. תוך חצי שעה הוא סיים תוך מתן הסבר מפורט מה עשה, ונתן הוראות מדויקות מה עלינו לעשות כדי להגביר את יעילות ההדברה וממה להיזהר.חייבת לציין שהשבת בזו סוף סוף נהננו בבריכה מבלי להעקץ, הנמלים נעלמו בשירות יעיל ומחיר הוגן. ממליצה על שלומי מאוד ואין לי ספק שאם אצטרך, אקרא לו שוב.
עדן מור
עדן מור
1689878167
צוות מספר אחד! אביה דאג להסביר ולהרגיע עוד לפני שבכלל קבענו איתו, דאג לתת את כל המידע והעזרה בנושא , היה אכפתי וכבר בהתחלה הבנו שיש על מי לסמוך… כשהמדבירים הגיעו עשו עבודה יסודית וטובה ובאמת דאגו להכול מא׳ עד ת׳!!! ממליצה מאוד להרים אפילו שיחה לאביה וכבר בשיחה תבינו איזה איש הגון ואכפתי הוא !!!
kobi balestra
kobi balestra
1689877944
שירות מדהים ומחיר מצויין להדברת פשפשי מיטה, המחיר הכי זול שמצאתי בשוק ההדברות כשמדובר על פשפש מיטה, נמשיך לשירות המדהים והייחס שקיבלתי מאביה ומהעובדים שלו. ההדברה הגיעה בזמן אלינו ללא איחורים ועשו עבודה נהדרת והסבירו לנו מה לעשות לאחר ההדברה ואיך לתפעל את הדברים.(מי שעבר או יעבור אי פעם הדברה של פשפשי מיטה יבין למה אני רושם שיש לזה הוראות).גם לאחר ההדברה אביה דאג לשאול איך עבר והאם אני מרוצה!ממליץ בחום על אביה הדברות!!!!
Yaniv Kamer
Yaniv Kamer
1689618071
היה לנו נגיעות קשות של מקקים נמליםושל התיקן הגרמני שמי שמכיר המקק הזה סיוט ומאוד קשה למגר אותוהבאנו מדביר שעשה עבודה ואחרי יומיים כאילו כלוםדי מיואשים התקשרנו לאביה הדברות ושאלנו האם הוא פותר את הבעיה וקח היה הבעיה נפתרהאז רצינו להגיד תודה על השירותתודה על ההסבר המדויקתודה על הנחמדותתודה על האכפתיות והסבלנותוהכי חשוב תודה שפתרת לנו את הבעיה ממליצים בחום על אביה הדברות❌ 🪳❌🕷❌🪳❌🪲❌✅✅
עדי זך
עדי זך
1689596974
שירות מעולה, הגיע המדביר אריאל מ״אביה הדברות״, הסביר כל מה ששאלתי ונתן הנחיות לאחרי הריסוס. הכל בוצע בניקיון ושמירה על הסדר ועם חיוך
Omer Ramot
Omer Ramot
1689596330
עשיתי ריסוס דרך אביה הדברות, שירות יסודי, מקצועי ומחירים טובים.אנשים נעימים וזמינים מגיעים ומטפלים בהכל. ממליצה בחום
Tzlil Harel
Tzlil Harel
1689535612
פעם שלישית שאני כבר מזמינה את ההדברה משלומי. מחזיק להרבה זמן, נותן שירות מצויין.ממליצה בחום, תודה על שירות אדיב
זוהר בהרל
זוהר בהרל
1689523218
מדביר מקצועי ואחראי .טיפל לנו בנמלי אש וכל יתר המזיקים כולל עכברים היה לנו שקט לשנה שלמה.בטוח שנשתמש בשירותים שלו שוב .תודה שלומי 👑
סיירת השיפוצים
סיירת השיפוצים
1689514998
איש יקר שהתנדב והגיע לסייע בהדברה בבית של איש קשיש בבני ברק.תודה לך, מאחלים שתזכה לקבל חזרה מטוב ליבך
רותם ללוש
רותם ללוש
1689514695
חיפשנו מדביר עבור בית של קשיש ממרכז הארץ, תוך רגע אביה הדברות נרתמו למשימה, הגיעו במהירות מעל לציפייה וסייעו בהתנדבות מלאה בהדברה מקצועית עבור אדון מקסים שחי בדירה מלאה בחרקים.תודה רבה על הכל!
אליחי כהן
אליחי כהן
1689443321
שלומי הגיע אלינו ההתראה קצרה ביום שישי אחרי שהתגלו 2 נדלים בבית שלומי הגיע עם חיוך ונתן מראש הוראות הכנה לבית הגיע ריסס במקצועיות תוך כדי מתן הוראות לאחרי הריסוס שירות מעולה תודה רבה
אורן אוסטפלד
אורן אוסטפלד
1689075413
לאחר שצרעה עקצה את חברו של בני בחצר הבית, מצאתי קן צרעות גרמניות באדמה. התקשרתי לשלומי מאביה הדברות שהגיע למחרת והדביר את הקן בקלות ובמהירות. שלומי היה מאוד אדיב ונראה שהוא מאוד מנוסה בהדברה מסוג זה. כבר למחרת לא נראו יותר צרעות בכלל בחצר ובאזור הקן. שלומי אף הוריד מהמחיר שסיכמנו עליו טלפונית לאחר העבודה וטען שהוא עבד פחות קשה ממה שהוא חשב שיצטרך.
David Belgrade
David Belgrade
1689063372
שירות נפלא. זמינות מידית, טיפול מקצועי ויסודי במחירים טובים והכל בחיוך בנעימות ובאדיבות. תודה אביה הדברות , לא מחליף אותך בעד שם הון 🙏
Shirly Kelner
Shirly Kelner
1688978876
ממליצה בחום: שלומי הגיע וריסס את הגינה (גינה גדולה בר"ג) ודאג להזכיר לנו מס. פעמים לשמור על החתול, הוא היה איתי בקשר בימים שאחרי לוודא שאכן אין יתושים ונעים לשבת בגינה. וכך היה. נכון לעכשיו עדיין אין יתושים לשמחת כל בני המשפחה:)
gilad haskel
gilad haskel
1688923984
אביה היה אצלנו להדברה בבית לפני מס שבועות בעקבות מכת תיקנים ונמלים.מהשיחה הראשונה הוא היה סבלני למרות כל השאלות על הילדים והחיות בבית.בסופו של דבר הוא הגיע בזמן שקבענו, עם אדם נוסף. היו מאוד אדיבים, ביצעו את ההדברה בזריזות ומאז אין נמלים ותיקנים חיים.ממליצים, תודה רבה!
עינת רומנו
עינת רומנו
1688916064
שלומי סופר מקצועי! שירות מעולה. אדיב ושירותי.
Esthera Fooks
Esthera Fooks
1687699349
שירות אדיב ופר מאוד. המדביר היה מאוד מנומס בשיחת טלפון, הגיעה בזמן, תיקתק את העבודה ומה שהפליא אותי ממש - נתן הנחה מהמחיר שסיכמנו מראש, וזאת משום שכמות העבודה הייתה נמוכה ממה שחשב. אני ממליצה בחום.
Yafit Avichzer
Yafit Avichzer
1687467594
Shlomi was very responsive and cooperative.We discussed and agreed on the plan prior of ordering the service.He came on time, and explained everything to align expectations.After completing the treatment he guide us how to get the most effective effects.Thank you Shlomi.
Elish Hamra
Elish Hamra
1687462145
שירות אדיב, מקצועי ונעים.זמינות כמעט מיידית, מגיע בזמן, עבודה יסודית על הצד היותר ביותר. בסבר פנים נעים. עם תוצאות טובות.תודה על השירות:)
Gilad Kalmanson Raviv
Gilad Kalmanson Raviv
1687459383
הבחור רציני,עבודה יסודית , חומרים מאושרים וידע נרחב,ממליץ בחום!!!
Raz Aris
Raz Aris
1687369963
Outstanding Pest Control Service!Rating: ⭐⭐⭐⭐⭐ (5/5 stars)Review:I had an exceptional experience with Shlomi From start to finish, their service was outstanding. They were prompt, attentive, and addressed my pest problem with expertise. Their attention to detail and thoroughness impressed me, and the treatment they provided was effective. I also appreciated their commitment to eco-friendly methods. Shlomi is a true professional, and I highly recommend their services. Thank you for a job well done!
Tom Agmon
Tom Agmon
1687369770
אביה הדברות עזרו לנו להיפטר מעכברים וחולדות ומייעצים לנו על כל פרט קטן שיש לנו חשד לגביו.הגיעו בזמן, נתנו שירות מקצועי ובמחיר טוב. ממליצים בחום.
רמי אברמוביץ
רמי אברמוביץ
1687145762
חברה מקצוענים ביותר, אדיבים ונחמדים, זיהו ישר את הבעייה והדבירו בחומרים איכותיים וטובים, ממליץ בחום!
ניב וינשטוק
ניב וינשטוק
1686811830
שלומי מדביר מקצועי, אכפתי, זמין וגמיש. נתן שירות אקסטרה בכל הקשור למזיקים וגם ליתושים. גם בשנה שעברה טיפל אצלי בגינה והייתי מרוצה מאד.
פנינה בוסקילה
פנינה בוסקילה
1686660683
שרות מעולה יחס אישי ואדיב מומלץ בחום
חן שחר
חן שחר
1686659272
הדברת טרמיט בורמזי בתוך דירה! בנוסף ריסוס עונתי ג'וקים וכדומהאין לי מילים, שלומי ויעקב הגיעו לתת הצעה, כבר אז השאירו רושם של מקצוענים מבינים אמיתיים בתחוםהיו יותר מבסדר במחיר (בהשוואה לעוד 2 הצעות) ובאו בדיוק כמו שסיכמנו, ציוד מקצועי לקידוחי רצפה והזרקות. בלי להתפנק מתחילים לתקתק הכל מזיזים בלי להתעצל והכל עם חיוך ותחושה הכי נעימה.חד משמעית המלצה בעיניים עצומות!
אפרת שמעיה
אפרת שמעיה
1686506294
שירות מקצועי ואנושי ברמה גבוהה . יעקב איש מקצוע אמין וידען ומעל הכל אדם עם אנרגיה טובה מסבירת פנים עם תודעת שירות גבוהה . מומלץ בחום
אורן בועזסון
אורן בועזסון
1685959095
שרות מהיר ומקצועי
gal papkin
gal papkin
1685278723
שלומי הגיע לפי הנוחות שלי ובזמן.עשה עבודה יסודית ורואים תוצאות.הקפיד על הכללים של הבטיחות וווידא גם בערב שהנקיון שלנו שאחרי והסידור יהיה לפי הנהלים
Mor Berrebi
Mor Berrebi
1685229466
שלומי המדביר היה נהדר!ראשית הוא נתן לנו ייעוץ סופר מקצועי בטלפון על סוג הקרציה שהיתה בבית..שנית, הגיע אלינו בערב חג והיה מאוד יעיל ומקצועי.מומלץ בחום
js_loader
דילוג לתוכן