הדברה בדרום

הדברה בדרום הארץ היא עניין די שכיח. הרי מי מהתושבים מיבנה ועד אילת לא נתקל מעת לעת במזיקים כמו תיקנים, עכברים, זבובים וייתכן שגם "תושבים" אופייניים כמו עקרבים או נחשים?

אביה בקרת מזיקים (AKA אביה הדברות) מגיעים עד אליכם עם הפתרון המושלם נגד כל מזיק – עם ותק של 18 שנים וניסיון עשיר בשיטות הדברה, תהיו בטוחים שהסביבה תחזור לניקיון ושקט ממזיקים בהקדם האפשרי.

אמאל'ה, ג'וק! מתי מחפשים מדבירים בדרום?

המזיקים לא מכירים בגבולות המחייה האנושיים, אבל בהחלט נהנים להשתמש בהם לצורכי מחייה מגוונים. וכך יוצא שאנשים רבים מחייגים בבהלה למדביר הראשון בנמצא, שיגיע לגרש את העכבר או התיקנים שהופיעו בבית.

אבל עד כאן החלק הקל, משום שפעמים רבות המזיקים כלל לא נחשפים. הם יותירו אחריהם סימנים שונים להופעתם וכל עוד לא נזהה אותם בזמן, הם יוסיפו להתרבות ולשגשג, עד כדי מצב שבו הבעיה תהיה מובחנת ומטרידה במיוחד.

אז מתי צריך להזמין הדברה בדרום? כך תדעו:

  • אם הבחנתם בסימנים על הרצפה או על גבי משטחים כמו שובל רירי, גרגירים או פירורים שלא היו שם קודם.
  • אם זיהיתם מוצרים וחומרים עם סימני כרסום.
  • אם אתם מריחים ריח חזק ורע שעלול להיות של פגר או לעתים גם מקקים מסוימים.
  • אם אתם שומעים רעשי טיפוף, גירוד או כרסום בשעות הלילה.
  • אם ראיתם גללים מאחורי הספה, המקרר, המחסן וכו'.
  • אם אתם מתגרדים מעקיצות בתדירות גבוהה.
  • אם הסביבה לא נקייה, מעופשת או שיש בה מצבורי חפצים, ארגזים, גרוטאות ועוד.

כל אלה מבשרים על נוכחות מזיקים שצריך לנטר ולהדביר בהקדם האפשרי!

שיטות הדברה בדרום ששווה להכיר

האקלים השרבי ותנאי היובש מושכים אל הדרום מגוון גדול של מזיקים אופייניים שאינם נהנים ממחייה באזורים גיאוגרפיים אחרים. חלק מהמזיקים הללו כמו סוגים מסוימים של עקרבים, נדלים או נחשים, שוהים באזורים פתוחים יותר, שנחשבים פחות הומי אדם.

מזיקים אחרים כמו חולדות, תיקנים ואפילו יונים מעדיפים את מחיית האדם ולכן מהווים בעיה תברואתית שחובה לפתור.

כיום שיטת ההדברה המרכזית בה מתמקדים בישראל היא הדברה ירוקה. שיטה זו משתמשת ברעלים במינון נמוך במיוחד, המכוון למרכז העצבים של המזיקים ואינו מזיק לבריאות האדם והסביבה.

אפשרות נוספת תהיה להשתמש במוצרים מן הטבע כמו פרומונים או תמצית פרח החרצית כדי לדחות מזיק ספציפי שיעדיף להימנע מהם.

בשטחים חקלאיים, גידולים ומטעים, ייתכן שיהיה צורך ליישם הדברה ביולוגית – מדובר בשיטה המשתמשת באויב הטבעי של המזיק התוקף, כך שעם הפיזור שלו בשטח הנגוע הבעיה תיפתר מעצמה תוך זמן קצר.

עולם ההדברה מכיל שיטות נוספות וביניהן איוד, הדברה אלקטרונית ולכידה – כל אחת מהן תצריך מיומנות רבה מאוד מהמדביר שהוזמן לשטח.

שירותי מדביר באילת – חייגו ונגיע מיד

זה לא רק האקלים המדברי של העיר שמושך הנה מזיקים שונים, אלא גם תעשיית התיירות שמייצרת מזון רב ומגוון, התעשיה היצרנית המקומית שמתעסקת במגוון חומרי גלם וכמובן שטחי החקלאות הרבים.

החום מביא לשימוש רב במים שאותם המזיקים צורכים כדי להתקיים ולקנן ולכן בכל מקרה של התפרצות מזיקים, אנו נגיע אליכם עם אמצעי ההדברה המתקדמים ביותר ונאפיין את הבעיה הקיימת במדויק.

חלק גדול מפעולות ההדברה בדרום מבוצעות בריסוס ולכן המדביר שנשלח אליכם הוא מדביר מוסמך מטעם המשרד להגנת הסבבה, שידאג לרסס בכל הפתחים, הביובים, הקירות החיצוניים, הפנלים הפנימיים וכל אזורי המסתור הטיפוסיים למזיק שאותר במקום.

מדוע חשוב להזמין הדברת מזיקים בדרום?

אזור הדרום מכיל מזיקים שאינם נפוצים באזורים אחרים ושדורשים התייחסות ייחודית כמו זבוב החול, טרמיטים, מינים מסוימים של עכבישים, נחשים ועוד.

מזיקים אלה ככל היתר, מגיעים למקומות עתירי מזון ומסתור המאפשרים להם לשגשג. אם אתם מעוניינים להתעדכן בסוגי המזיקים המקומיים, הרשימה הבאה תסייע לכם להבין מי מהם צפוי להופיע ואיך ניתן להדביר אותו:

מדביר בבאר שבע

תנאי האקלים והקרבה לאדם מזמנים לכאן בעיקר את זבוב הבית הנפוץ, שמהווה מטרד אבל גם מפגע תברואתי. כדי לחסל אותו, יצטרך המדביר לרסס את כל מקומות המסתור שלו ולהציב בשטח מלכודות שיפעלו לאורך זמן.

הדברה באשדוד

בישראל נפוצים מאות מיני נמלים וביניהם בנאית ישראלית, מורית הבתים, מורית נאה, נמלת הקציר וכמובן נמלת האש האדומה. באשדוד כיתר הערים, ניתן למצוא מעת לעת נמלים בבית ובהן נטפל בריסוס, איבוק ולעתים ג'ל רעיל. לנמלת האש יש טיפול ייעודי אותו רק מדביר מוסמך רשאי לבצע.

מדביר באשקלון

חרקים מסוימים נמשכים לחומרי גלם ספציפיים ומתפשטים בתוכם. לאחרונה מקבלים המדבירים שלנו דיווחים על עלייה במקרים של הופעת חיפושית אבקנית, יקרונית הרהיטים וגם טרמיטים, שמגיעים בחיפושים אחר רהיטים, מבנים ומוצרים המשמשים להם מזון. הדברתם של אלה תתרחש ע"י ג'ל רעיל, איבוק ולעתים גם איוד.

הדברה ביבנה

תושבי יבנה נהנים מקרבה יחסית טובה לאזור המרכז, מה שמציב אותם על קו התפר ביחס למפגש עם מיני מזיקים שונים. אחד הפוטנציאליים שנמצאים כאן הוא פשפש המיטה – טפיל זעיר ועוקצני שחודר למצעי המיטה ועוקץ בלילה.

מדובר במזיק קשה ביותר להדברה נגדו יוכל לפעול רק מדביר מיומן בלבד. המדביר ישתמש בקיטור, שואב, תרסיסים ומלכודות, לעתים גם בסבב הדברה שני.

הדברה בגדרה

הדברה בדרום הארץ נקראת להתמודדות יחסית תדירה עם פרעושים, שמגיעים מבעלי החיים ומטרידים אותם ואת בעליהם דרך קבע. הדברה זו מתרחשת במרבצי בעלי החיים ובמקומות חשוכים ושקטים כמו מרתפים, מחסנים וכו'.

הדברה בנתיבות

כמו בכל עיר אחרת בישראל, גם תושבי נתיבות עלולים לסבול מהופעתם המבהילה של עכברים וחולדות. במקרה כזה המדביר שלנו ערוך לקריאות גם בשעות הלילה ויגיע ללכוד את המכרסם במהירות. אם המכרסם לא נתפס באותו רגע, יפזר המדביר מלכודות או רעלים שיעשו את העבודה.

הדברה בשדרות

תושבי שדרות מכירים היטב את התיקן האמריקאי שיוצא מהביוב ונמשך למקומות מעופשים, לחים ואפלוליים. אם אתם מבחינים בג'וקים כאלה בתדירות גבוהה, שווה לקרוא למדביר שיטפל בהם באמצעות ריסוס.

הדברה בקרית גת

בקרית גת יש לא מעט מאפיות, פיצריות ומסעדות, כל אחת מהן מושכת באופן טבעי סוג של מקק המכונה תיקן גרמני. את התיקנים הללו לא ניתן לגרש ללא עזרה מקצועית ולכן המדביר ינטר אותם, יפזר פיתיונות ג'ל רעילים אותם לוקחים הג'וקים למקום המסתור, אוכלים ומחוסלים.

הדברה בערד

תושבי ערד נפגשים בתדירות יחסית גבוהה עם מעופף בעייתי בשם זבוב החול. זבוב זה מעביר את טפילי הלישמניה, שעלולים לגרום למחלת שושנת יריחו ולכן חשוב להדביר אותו באמצעות ריסוס, מיגון איכותי לחריצי הבית בעזרת רשתות וטיפול מקביל גם לבעלי החיים.

הדברה בעומר

לא מן הנמנע שאזור מדברי חם בשילוב עם חצרות מזמינות ימשוך נחשים. אם הבחנתם בנחש, אין לטפל בו בעצמכם. כדאי לחייג אלינו על מנת שנבין באיזה נחש מדובר וכיצד לפעול נגדו. במקרה שנגלה שמדובר בנחש צפע, לוכד מקצועי מטעמנו יגיע אל היישוב מיידית.

מדביר באופקים

תושבי אופקים מבחינים מעת לעת בזבוב גדול ומזמזם ברעש שצבעו ירוק מטאלי. זבוב זה נמצא בעיקר ברחוב ופוקד דוכני מזון ואזורי אשפה וחשוב לטפל בו בהקדם האפשרי. מדביר בדרום יגיע למקום לצורך ריסוס, הצבת מלכודות, טיפול באזורי הדגירה ופעולות סניטציה חשובות.

הדברה בגן יבנה

למרות שהם מתגוררים בחלקים היותר דרומיים של הארץ, יתושי האנופלס מגיעים בעת האחרונה גם אל יישובי השפלה וביניהם גן יבנה. הסיבה לכך היא רטיבות גבוהה שבה היתוש מתפתח ומתרבה ולכן המדביר יפעל לייבוש נקודות הדגירה במקביל לריסוס יסודי.

הדברת טרמיטים בדרום

תושבי הדרום שימו לב: אם הבחנתם בנמלה לבנה עם כנפיים, ראיתם תלולית של חול בפינת החדר או שאתם מבחינים בנסורת ופירורי עץ בתחתית הרהיטים בבית – סימן שיש לכם טרמיטים!

הטרמיטים נמשכים למוצרי עץ וככל שתאפשרו להם להתרבות בקן מפואר מתחת לפני הבית, כך הם יחסלו בקצב מסחרר את כל הרהיטים, רצפת הדק, הפרגולה וגם המשקופים. במקרה כזה אין מנוס מלהזמין אותנו כדי להעריך את היקף הבעיה ולייעץ לכם לגבי תהליך ההדברה המתאים.

הרחקת יונים בדרום

היונים נמשכות מאוד לאזורי המחייה של האדם ונדרשות להן פעולות הרחקה באופן קבוע. אביה בקרת מזיקים מתמחה מזה 18 שנים בהרחקת יונים במפעלים, בנייני מגורים, מרכזים מסחריים ועוד.

נתקלתם במזיקים? נגיע לטפל מיד!

אביה בקרת מזיקים פועלת בפריסה ארצית וערוכה להגעה מהירה אליכם לכל נקודה באזור הדרום. הניסיון המקצועי שלנו חסר תחליף ואצלנו עובדים רק מדבירים מנוסים ומוסמכים ברישיון מתאים, המעניקים אחריות להדברה שביצעו.

אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בכל בעיה או חשש לבעיה ולא ננוח עד למציאת הפתרון הטוב ביותר עבורה.

המידע בעמוד זה כמו בשאר עמודי אתר האינטרנט זה, הוא מידע ראשוני בלבד ואינו נועד לשמש או להחליף ייעוץ מקצועי. לכל שאלה, מומלץ לפנות לצוות המדבירים המוסמכים והמקצועניים של חברת אביה הדברות. כל תוצאה הנובעת מהסתמכות על המידע באתר, הינה באחריות הקורא או הקוראת בלבד.

הדברה בדרום סיכום בכותרות

רשיון מדביר מוסמך - 3151 - שלומי לוי, חתום על ידי ד"ר איריס אביעזר
דילוג לתוכן