לכידת חולדות

לכידת חולדות תתרחש אם הבחנתם בחולדה עצמה או באחד הסימנים הבולטים שלה: גללים, כתמי שתן או סימני כרסום. צריכים לוכד חולדות? – צרו קשר.

לכידת חולדות: המטרה ברורה, המשימה קשה

מבין עשרות מיני מזיקים מרתיעים ומבחילים, מסתמנת החולדה כמלחיצה מכולן. גודלה המשמעותי (יכולה להגיע גם לממדים של פי 4 מעכבר), החשש מפני מחלותיה המועברות בנשיכה וגם חיבתה לאזורים מעופשים ומלאים בזבל הופכים אותה ליצור דחוי ובלתי נסבל שמוטב להשמיד בהקדם.

אלא שכל אלה לא מעידים דבר וחצי דבר על רמת האינטליגנציה המדהימה של החולדה: היא מצטיינת בטיפוס (חולדת העליות מטפסת על כל אובייקט נוח במטרה לחדור לגג הבית שסמוך אליו), שחיינית ברמה אולימפית (חולדת החוף מסוגלת לשחות במעמקי הצנרת במשך ימים) ויודעת היטב איך לחמוק מהאדם ולהקשות עליו מאוד בלכידתה.

אז איך מתרחשת לכידת חולדות?

קיימות שתי דרכים מקובלות לטיפול בחולדות:

שימוש במלכודות בהן החולדה תיתפס

מלכודות הכלוב ילכדו את החולדה בשלמותה כך שאפשר לשחרר אותה לאחר מכן במקום רחוק (לכידה הומאנית), בעוד שמלכודות הקפיץ יביאו לחיסולה.

שימוש ברעלים נגד חולדות

רעלים אלה יפוזרו בסביבה חיצונית בלבד, באמצעות תיבות האכלה לדרכן החולדות יכולות להיכנס (דרך פתח מותאם) ולבוא במגע עם פיתיון מורעל.

אופציה נוספת ופחות נפוצה היא לנסות לתפוס חולדה בודדת בידיים, אבל מוטב שתימנעו מלעשות זאת בעצמכם. רק לוכד מיומן שיודע כיצד לפעול בזריזות לא מתפשרת מול החולדה, יוכל לנסות לתפוס אותה תוך שהוא משתמש בלוכדן וציוד מגן מתאים כדי להימנע מסיכון עצמי.

כמובן שגם אם הלוכד הגיע אליכם וניסה לגלות את מקום החולדה ללא הצלחה, ניתן עדיין להציב נגדה מלכודות. בשטח קטן יחסית הצפי הוא ללכידה בתוך 48 שעות, אם כי יש מקרים שבהם דרושה המתנה ארוכה יותר.

הזמנת לוכד חולדות 24 שעות

חולדות הן יצורים ליליים כך שלא סביר שתיתקלו בהן משוטטות סתם כך באור יום, מה שמגדיל את הצורך בלוכד חולדות זמין גם מחוץ לשעות העבודה המקובלות.

לוכד חולדות 24/7 יוכל להגיע לכל מקום בעקבות קריאה מצידכם, כדי ללכוד חולדה שאותרה בחצר הבית, שפלשה לתוך הדירה או שחדרה לבית עסק מסוים, כמו למשל הלובי של מלון, מאפייה שפתחה את שעריה לפנות בוקר ועוד.

כל השיטות האפשריות ללכידת חולדות

כל עוד החולדה לא מתרוצצת ממש סביבכם ואתם לא נעזרים בלוכד חולדות, הדרך העיקרית שבה אפשר להתמודד איתה היא בעזרת מלכודות. אלא שכאן אנחנו נכנסים לעולם רחב יחסית של אפשרויות, בו תתבקשו להתאים את סוג המלכודת, סוג הפיתיון וגם את מיקומם המדויק כדי למקסם את הצלחת הלכידה.

אז איזו מלכודות חולדות קיימות אם אתם מנסים זאת בעצמכם*?

מלכודת כלוב יש לרכוש מלכודת שתתאים לגודל החולדה ולתליית פיתיון איכותי. החולדה תילכד בפנים ולא תמות, כדי שתשוחרר בהמשך.
מלכודת קפיץ גם הפעם יש לוודא שהמלכודת מתאימה לחולדה ולא לעכבר קטן. הקפיץ משתחרר על החולדה במכה אחת ללא סבל מיותר.
מלכודת דבק משטח הדבק מדביק את רגלי החולדה, כך שהיא תמות בסבל וייסורים לאחר זמן ממושך מרגע שנתקעה בלי יכולת לזוז.

*הערה: ברוב המקרים לא מומלץ לנסות ללכוד חולדות לבד – ויש להעזר באיש מקצוע.

בחירת סוג הפיתיון

כדאי לבחור במאכלים ששומרים במשך מספר ימים על הטריות והניחוח המושך שלהם, כמו למשל מאפה מתוק, בננה, אבוקדו, שוקולד וחמאת בוטנים. אם אתם מתמודדים עם חולדת החוף (שהגיעה מהביוב וצבעה חום-אפרפר), גם קבנוס יעבוד מעולה.

היכן למקם את המלכודת?

חולדות (וגם עכברים) מותירות לא מעט סימנים לאורך נתיבי הליכתן, כך שזהו המקום המתאים ביותר להצבת המלכודת. חפשו תחילה סימן להופעת החולדות כמו צואה, שתן, פירורים או סימני כרסום מאחורי רהיטים, ארגזים, גרוטאות, באזורים כמו עליית הגג, המחסן, המרתף וכו'.

זכרו שהחולדה יכולה לצאת ולהיכנס מהבית אם מצאה אליו פתח חדירה מצוין ולכן עליכם להשתמש במספר מלכודות שיוצבו בתוך הבית וסביבו, לאחר שסרקתם את השטח היטב אחר סימנים.

ברגע שאיתרתם סימנים לנוכחות של חולדה – הניחו בדיוק במקום שבו הם הופיעו מלכודת, משום שהחולדה צפויה לחזור הנה תוך כמה שעות ועד מספר ימים.

ומה עכשיו?

כעת מומלץ לבדוק את כל המלכודות שהצבתם מידי יום. אם זיהיתם חולדה שנתפסה, אל תמתינו בפינוי שלה. מלכודת הכלוב עלולה לגרום לחרדה קשה ולכן רצוי לשחרר את החולדה כמה שיותר מהר. ניתן גם להניח בתוכה קערת מים כדי לאפשר לחולדה לשרוד עד לשחרורה.

מלכודות ההריגה כמו הקפיץ והדבק יותירו בידכם בסופו של דבר פגר של מכרסם, שעלול להפוך למפגע תברואתי מסוכן ולמשוך למקום מזיקים רבים נוספים. לכן חשוב מאוד להישאר במעקב מלא אחר כל המלכודות ולפנות את הפגר לשקית זבל אטומה עם כפפות בלבד.

לכידת חולדה בבית – עוד כמה טיפים שכדאי להכיר

  • חשוב להשתמש במלכודת ייעודיות לחולדות ולא לעכברים, שגודלם קטן בהרבה.
  • החולדה לא תמיד תגיע במהירות למלכודת שהצבנו, כך שכדאי להשתמש בכמה מלכודות.
  • אם חלף מעט זמן והפיתיון התייבש והתיישן, צריך להחליפו.
  • בכל עבודה עם המלכודת והפיתיון יש להשתמש בכפפות בלבד.
  • יש מקרים שבהם החולדה חומקת החוצה ונעלמת. האם היא הסתלקה בוודאות? לא ידוע. שמרו על ערנות למקרה שתחזור וחייגו ללוכד חולדות אם הופיעה שוב.

זיהיתם חולדה? חייגו ונגיע!

כבר יותר מ-20 שנים שאנו מתמחים בביצוע לכידת חולדות בפריסה ארצית. אם זיהיתם סימנים שמעלים חשד לנוכחות של חולדות או שנתקלתם בחולדה מתרוצצת, חייגו אלינו בכל שעה ונעניק לכם שירות מהיר, מקצועי ואיכותי.

המידע בעמוד זה כמו בשאר עמודי אתר האינטרנט זה, הוא מידע ראשוני בלבד ואינו נועד לשמש או להחליף ייעוץ מקצועי. לכל שאלה, מומלץ לפנות לצוות המדבירים המוסמכים והמקצועניים של חברת אביה הדברות. כל תוצאה הנובעת מהסתמכות על המידע באתר, הינה באחריות הקורא או הקוראת בלבד.

לכידת חולדות סיכום בכותרות

רשיון מדביר מוסמך - 3151 - שלומי לוי, חתום על ידי ד"ר איריס אביעזר
דילוג לתוכן