הדברת מכרסמים

אביה בקרת מזיקים נמנית עם החברות המובילות בישראל בתחום הדברת המכרסמים ומעניקה שירות מהיר, אמין ומקצועי בפריסה ארצית, כולל שירותי לכידה 24/7.

הדברת מכרסמים מתרחשת מול ארבעה מזיקים נפוצים בארץ, שניתן ללכוד או להדביר בהתאם למקרה.

הכירו את סוגי המכרסמים הנפוצים

ארבעה מכרסמים מתגוררים בסביבת האדם ונחשבים למזיקים בשל הסכנה, הנזק והמטרד הרב בהופעתם. אז כיצד מזהים כל אחד מהם ומהם בדיוק מאפייניו? קראו וגלו:

עכבר מצוי

איך נראה? מכרסם קטן וזריז כגודל כף היד, צבעו חום בהיר ועד אפור כהה
היכן מסתתר? עכברים נדחסים גם לחריצים בגודל של 5-6 ס"מ כך שהם לרוב שוכנים בתוך הקירות ובמקומות צרים נוספים כמו תעלות וצינורות, ארונות, מגירות ובמקומות שקטים וחשוכים
מאפיינים מרכזיים העכבר מכרסם מזון אבל גם את מרבית חומרי הגלם הקיימים כמו עץ, נייר, פלסטיק, קרטון, חוטי חשמל ועוד
פתרונות מניעתיים מפני המכרסם איטום חורים וחריצים בקירות המעטפת של המבנה, טיפול בליקויים בצנרת, היפטרות מגרוטאות ומערומים והקפדה על סגירת דלתות וחלונות.

מכיוון שהעכבר ידוע גם בכישורי הטיפוס שלו, מומלץ לגזום ענפים שסמוכים מאוד לגג

חולדת העליות

איך נראית? צבעה אפור עד שחור, גודלה כאגרוף של אדם בוגר וזנבה ארוך כפליים מגופה
היכן מסתתרת? על גגות, בתעלות מיזוג, הנמכות תקרה, עצים ועצמים בגובה, אליהם היא מגיעה בקלות בטיפוס
מאפיינים מרכזיים חולדת העליות מקננת בעיקר בגובה ומכרסמת את כל סוגי המזון וחומרי הגלם. היא גם קופצת למרחק ולכן מסוגלת לעבור בין גגות סמוכים, מכבלי החשמל לעץ הקרוב וכו'
פתרונות מניעתיים מפני המכרסם חשוב לפתור בהקדם כל בעיה או נזק במערכות המבנה בדגש על הגג, הצנרת העילית והתקרה. מומלץ להתקין רשתות בפתחי תעלות המיזוג ולגזום ענפי עצים סמוכים לבית

חולדת החוף

איך נראית? חומה או אפורה, יחסית ארוכה וגדולה ובעלת גוף מגושם ולעתים כבד
היכן מסתתרת? בקרקע ותחתיה, בדגש על מערכות ביוב, תעלות, מחילות, מרתפים, מחסנים ומקלטים
מאפיינים מרכזיים חולדת החוף יודעת להתקדם מרחקים ארוכים בשחייה (גם במקומות צרים כמו צנרת המים) ונחשבת ליצור תבוני במיוחד שיודע לזהות סכנות מבעוד מועד ולהימלט מהן
פתרונות מניעתיים מפני המכרסם סגירה קבועה של כל הפחים, צמצום מקורות של נזילה מהם החולדה תוכל לשתות, טיפול בביובים לא סגורים כראוי וסתימת מחילות

חולד (חפרפרת)

איך נראית? גופה גלילי ונטול איברים בולטים כמו זנב או אוזניים, עיניה מכוסות עור וצבעה אפור.
היכן מסתתרת? החפרפרת מתגוררת במחילות מתחת לאדמה ולכן נמצאת בגינות, חצרות ובשדות.
מאפיינים מרכזיים החולד מבחין רק בין חושך לאור ולא נוטה לצאת החוצה. את מחילותו הוא חופר באופן שמזיק לפני השטח ומותיר תלוליות רבות. בנוסף, הוא ניזון מפקעות ושורשים ולכן הורס תשתיות תקשורת וצמחיה בסביבתה.
פתרונות מניעתיים מפני המכרסם מומלץ להשתמש במכשיר הרחקה אלקטרוני או ביתי שמייצר רעש מרתיע.

אמאל'ה, עכבר! כך מדביר מכרסמים יסלק את המטרד

הדברת מכרסמים מתרחשת באחת משתי דרכים:

לכידה

שימוש במלכודות שמתאימות לסוג המכרסם וגודלו ובתוכן פיתיון מושך. לרוב מדובר במלכודת כלוב שלוכדת את המכרסם בשלמותו ומהווה שיטת לכידה הומנית ולעתים במלכודות קפיץ או דבק.

הרעלה

שיטה זו תיבחר כאשר קיימת "מכת מכרסמים" במקום מסוים או אם מדובר במכרסמים שנכנסים שוב ושוב מבלי שהמלכודות נגדם עזרו. ההרעלה מתרחשת ע"י פיזור רעל מתחת לאדמה או בביובים, אך בדרך כלל השיטה המועדפת היא שימוש בתיבות האכלה ובתוכן פיתיון רעיל.

אז למי לקרוא? מדביר או לוכד מכרסמים?

הרבה אנשים שנבהלו לגלות מכרסם מתרוצץ בסמוך, מתלבטים לגבי סוג השירות שהם זקוקים לו. אלא שלא מדובר בתשובה חד משמעית ויש מקרים שבהם בעל דירה או עסק יעדיף להזמין שירותי לכידה כדי למנוע את הריגת המכרסם.

הלוכד יוכל לאתר את המקום שבו המכרסם נמצא, להניח מלכודות מתאימות ולטפל במכרסם לאחר שנלכד בפנים. בדרך כלל השירות יתאים למקרים של מכרסם בודד, כמו למשל עכבר בדירה.

במקרים שבהם יש בעיה חוזרת, מתרחבת או קהילת מכרסמים שלמה, ייתכן שלא יהיה מנוס מלהדביר אותה לחלוטין.

בחברת אביה בקרת מזיקים אנו מעניקים שירותי מעטפת לכל בעיית מכרסמים שנתקלתם בה, כולל שירותי פינוי פגרים של מכרסמים במידת הצורך. מוזמנים לחייג אלינו ואנו נדאג לתת לכם את השירות המתאים ביותר לפי המקרה שתספרו עליו.

הרחקת מכרסמים בשיטות שאתם חייבים להכיר

אף אחד מאיתנו לא מעוניין לגלות כיצד יתמודד בזמן אמת עם כל אחד ממיני המכרסמים ולכן יש מספר דברים שחובה לעשות כדי להקטין למינימום האפשרי את הסיכוי לנוכחותם:

סדר וניקיון

מומלץ להיפטר מכל גרוטאה, מערום וחפץ חסר שימוש שמאחוריהם המכרסמים אוהבים להסתתר. אם מדובר בפינות קטנות ונידחות כמו למשל קצה המחסן החשוך – אל תזניחו אותם והוסיפו להם תאורה לאחר שתסדרו קצת. אל תשכחו לעשות גם סדר בגינה.

איטום ותיקונים

כל פגם במבנה שלכם עלול להיות פתח פוטנציאלי לחדירת מכרסמים. תקנו בעיות בצנרת ובתעלות המיזוג, התקינו רשתות לחלונות ולמרזבים, אטמו חורים וחריצים, סגרו טוב יותר את המחסן ועוד.

פריסת טבעות הגנה

כמניעה קבועה ניתן לפרוס מלכודות סביב הבית בטבעת הראשונה וסביב החצר (אם יש) בטבעת השנייה. אפשר להרחיב את הטבעות גם לביוב הסמוך, אזור הפחים וכל מקום שיש סיכוי שיגיעו אליו מכרסמים.

לא הסתדרתם? חייבים מקצוען שיפתור את בעיית המכרסמים?

אנחנו באביה בקרת מזיקים תמיד זמינים לשמוע מכם ולצאת אליכם מיד עם הפתרונות היעילים ביותר.

המידע בעמוד זה כמו בשאר עמודי אתר האינטרנט זה, הוא מידע ראשוני בלבד ואינו נועד לשמש או להחליף ייעוץ מקצועי. לכל שאלה, מומלץ לפנות לצוות המדבירים המוסמכים והמקצועניים של חברת אביה הדברות. כל תוצאה הנובעת מהסתמכות על המידע באתר, הינה באחריות הקורא או הקוראת בלבד.

הדברת מכרסמים סיכום בכותרות

רשיון מדביר מוסמך - 3151 - שלומי לוי, חתום על ידי ד"ר איריס אביעזר
דילוג לתוכן