הדברה אקולוגית

הדברה אקולוגית היא למעשה גישה ירוקה להדברת מזיקים ממגוון סוגים, שנמנעת מפגיעה בריאותית וסביבתית בעזרת מספר טכניקות וטכנולוגיות חדישות.

מהי הדברה אקולוגית על קצה המזלג?

בעידן של מודעות סביבתית הולכת וגוברת, לצד מקרי עבר מצערים שחשפו אנשים ובעלי חיים לנזקים בעקבות פיזור כימיקלים שכבר הוצאו מהחוק, התפתחה גישה חדשנית ואיכותית בתחום ההדברה שנמנעת מנזקים בריאותיים וסביבתיים, בד בבד עם התייעלות המלחמה במזיקים השונים.

שיטה זו מכונה הדברה אקולוגית או הדברה ירוקה והיא חובקת בתוכה אוסף של שיטות ניטור, הדברה ומניעת מזיקים, חלקן משתמשות בחומרים במינון רעלים נמוך בלבד, שאיננו פוגע כלל באדם ובחי.

כל היתרונות בהדברה אקולוגית:

ללא חשיפה לחומרים מסוכנים

כימיקליים שהיו נפוצים בעבר כמו פוספין או DDT הוצאו מהחוק ובמקומם נכנסו לשימוש חומרים בטוחים שאינם מסבים בעיה בריאותית, גם בקרב אוכלוסיות רגישות כמו נשים הרות, תינוקות וילדים או אנשים הסובלים ממחלות.

שמירה טובה יותר על הסביבה

חומרי ההדברה האקולוגים מתפרקים בתהליך יחסית מהיר ואינם מותירים ריח חזק או חלקיקים כבדים וחוסמים, מה שמונע את הרס הצמחייה או האדמה בסביבת ההדברה וגם מותיר תחושה נעימה יותר, ללא הרגשה שבוצעה כאן הדברה.

שמירה על איזון אקולוגי בממלכת החי

החומרים מוכוונים לפגיעה ספציפית במערכות גופו של המזיק בלבד, כך שיצורים אחרים לא ייפגעו מהם כלל.

יעיל ומהיר

זנים מסוימים של מזיקים פיתחו לאורך השנים עמידות לחומרים כימיים בהם נהגו לערוך שימוש. דור התכשירים החדש מצליח להתגבר על עמידות זו על ידי שילוב תמציות ותערובות טבעיות שנמצאו ככאלה שדוחות את המינים המזיקים ומשבשות את פעילותם.

חיסכון בכסף ומאמצים מצד הלקוחות

פיתוח וייצור תרכובות כימיות בריכוזים גבוהים כרוך בעלויות לא מבוטלות שמוטלות מטבע הדברים על הצרכן. יישום חומרים מגישת ההדברה האקולוגית לעומת זאת, מתבטא בעלויות נמוכות יותר ואינו כרוך במורכבות מצד הלקוחות לגבי פינוי הבית ועזיבתו לזמן ממושך.

האם ריסוס אקולוגי מתאים לכל סוגי המזיקים?

ריסוס ירוק נחשב לשיטת ההדברה המומלצת ביותר בשטחי פנים וחוץ – גם כאשר מתגלים בתוכם מזיקים וגם כאשר דרושה מניעה מוקדמת מפני הופעתם.

יחד עם זאת, יש מזיקים שכאשר הם כבר נמצאים בשטח, לא ניתן לרסס אותם ויש להשתמש בטכניקה אחרת כמו למשל פיזור ג'ל (פיתיון רעיל) במקרה של טרמיטים ותיקן גרמני, או לכידה במקרה של מכרסמים.

כמובן שיש גם מקרים ייחודיים בהם אין מנוס מהדברה כימית, כמו במקרה של תולעי עץ שתקפו את חנות הרהיטים ויש להדביר אותם בשיטה ייחודית הנקראת איוד, או כאשר מסתובבת מכת יתושים קשה שמקורה במי תהום מזוהמים במפעל השפכים, שתטופל בשיטה בשם ערפול.

אולם במקרים מהסוג הזה לא מדובר בהדברה סטנדרטית וביתית בכל מקרה, כך ששיטות אלה שמורות בפועל רק למצבים בעלי מאפיינים חריגים.

מתי מומלץ לבצע ריסוס אקולוגי לבית?

כפי שקראתם, הריסוס האקולוגי נחשב לפתרון אידיאלי למזיקים בין ארבע קירות – גם במקרה שהופיעו בדירה וסביבה גם למניעת הופעתם הפוטנציאלית.

מכיוון שהמטרה בהדברות היא בעיקר מניעתית, מומלץ לערוך ריסוס שנתי קבוע כהכנה לחודשי הקיץ בהם מופיעים רוב מיני המזיקים ושישמש להגנה מפניהם לאורך כל חודשי השנה.

חשוב לנו לציין שהמלצה זו איננה גורפת לכל מבנה פרטי באשר הוא: מבנים שבהם מתרחשת פעילות עסקית – ממשרדים ועד מוסדות גדולים ומפעלים, מחויבים לפי החוק להדברה קבועה אחת לחודש או מידי שלושה חודשים, במטרה לעמוד בתקנות רישוי עסקים שנקבעו בחוק.

אם ברשותכם בית עסק שזקוק לשירותי הדברה שוטפים – פנו אלינו ונדאג לספק לכם שירותי מדביר צמוד הכוללים ניטור מזיקים, פתרונות הרחקה והדברה בסטנדרטים המקצועיים הטובים ביותר.

האם כל מדביר הוא גם מדביר אקולוגי?

לא בדיוק. שוק ההדברה אמנם מצוי בפיקוח קפדני מטעם המשרד להגנת הסביבה, אך בשל הסיווג המשתנה ממדביר למדביר וגם רמת הידע הגבוהה שנדרשת לתחום ההדברה האקולוגית באופן ספציפי, לא כל המדבירים יוכלו לספק לכם את השירות.

כדי לוודא שהמדביר שאתם פועלים מולו אכן מבסס את פעולותיו על הגישה האקולוגית, בקשו ממנו לפרט על סוג החומרים בהם הוא צפוי להשתמש. את רשימת החומרים המותרים והמינונים המיועדים לכל מזיק תוכלו למצוא באתרי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה.

כמו כן, בקשו מהמדביר להציג לכם את רישיון המדביר שלו ובדקו האם הוא תקף ורשום במאגר המדבירים המורשים. אנו בחברת אביה הדברות לא מתפשרים על מקצועיות המדבירים שלנו ונשמח להציג בפניכם את הנתונים המלאים ככל שנידרש.

כמה עולה הדברה אקולוגית?

אנו גאים לשרת במקצועיות ובנאמנות קהל לקוחות גדול ומרוצה ולספק לכם שירותי הדברה אקולוגית בעלות משתלמת ביותר החל מ- 300 ₪. אנו מבטיחים לספק לכל הפונים אלינו הצעת מחיר הוגנת המשקפת את היקף ומורכבות עבודת ההדברה הנדרשת וכוללת תעודת אחריות מלאה לכל פעולה שבוצעה אצלכם.

אמרתם הדברה אקולוגית – אמרתם אביה הדברות

חברת אביה הדברות מתמחה בהדברת כל סוגי המזיקים בפריסה ארצית כבר 20 שנים. חרטנו על דגלנו מתן שירות בסטנדרטים הגבוהים ביותר, תוך מענה הוגן, אמין ומקצועי מקצה לקצה עבור כל לקוח והימנעות מפגיעה בבעלי החיים ובסביבה.

אנו גאים לספק ללקוחותינו את הפתרונות האקולוגיים הבטוחים והמתקדמים ביותר בשוק הישראלי ובכפוף לכל הדרישות וההרשאות מטעם המשרד להגנת הסביבה. חייגו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם תמיד.

המידע בעמוד זה כמו בשאר עמודי אתר האינטרנט זה, הוא מידע ראשוני בלבד ואינו נועד לשמש או להחליף ייעוץ מקצועי. לכל שאלה, מומלץ לפנות לצוות המדבירים המוסמכים והמקצועניים של חברת אביה הדברות. כל תוצאה הנובעת מהסתמכות על המידע באתר, הינה באחריות הקורא או הקוראת בלבד.

הדברה אקולוגית סיכום בכותרות

רשיון מדביר מוסמך - 3151 - שלומי לוי, חתום על ידי ד"ר איריס אביעזר
דילוג לתוכן