הדברת נדלים

הדברת נדלים מקצועית מתמודדת בהצלחה עם אחד מפרוקי הרגליים המבעיתים ביותר בבית ובחצר. הדברה זו מבוססת על חומרים ירוקים ואורגניים שמרחיקים את המטרד לזמן רב.

רגע לפני שמדבירים: דברים שחשוב לדעת על נדלים

נדל הוא מין ממחלקת מרבה הרגליים, אם כי בינו לבין מרבה הרגל התמים והנעים יש מספר הבדלים משמעותיים:

האם זה נדל? האם זה מרבה רגליים?
רגליו נמצאות בצידי הגוף רגליו נמצאות מתחת לגוף
גופו שטוח, גמיש ומהיר למדי גופו גלילי ומעוגל, נע באיטיות
מגיע בעקבות חרקים אחרים מהם ניזון מגיע בעקבות עץ רקוב ועלים יבשים מהם ניזון
עקב נשיכותיו, מומלץ להימנע ממגע לרוב בלתי מזיק, אך מוטב לעזוב אותו לדרכו

אבל למה דווקא אצלי בבית?

נדלים חודרים פנימה דרך סדקים ופתחים צרים מאוד בחיפושיהם אחר חרקים קטנים למאכל, כך שאם נתקלתם בהם – סימן שיש לכם בעיית חרקים אותה מומלץ לפתור בהדברה מקצועית, שלאחריה גם מופע הנדלים לא צפוי לחזור על עצמו.

האם הנדלים ארסיים?

כחובב מקומות אפלוליים ולחים, הנדל יארוב לטרפו בכל נקודת מסתור מוצלחת בתוך הבית או בגינה ועשוי להגיב בנשיכה במפגש עם האדם. נשיכה זו מכילה בתוכה ארס שמעורר כאבים עזים ביותר והתנפחות מקומית, לצד תסמינים אפשריים נוספים כמו חום, בחילות והקאות. אם ננשכתם על ידי נדל, חשוב לפנות לטיפול רפואי בהקדם.

כך תזהו את סוג הנדל:

סוג הנדל מאפיינים בולטים
רבנדל ארסי הגדול שבנדלים, בצבעים משתנים ומנוגדים כמו צהוב עם פסים שחורים, כחול/ שחור עם רגליים כתומות, שקוף ועוד.
נדל שונה פרקים (נדליל) דקיק וארוך בעל גוון בהיר (שקוף עד צהוב) וראש חום עד שחור.
אצנדל קטן ורגליו ארוכות בהרבה, צבעו בהיר עם פסים כהים על גופו.
קטנדל הקטן שבנדלים, רגליו הולכות ומתקצרות ככל שמתקרבים לראש וצבעו צהוב כהה עד חום.

הדברת נדלים בבית או: מה לעשות כשמבחינים בנדל?

זהו את סיבת הופעתו

נדלים נמשכים למקומות שבהם יש מזיקים למאכל, תנאי לחות ורטיבות טובים, טמפרטורה קרירה ופינות מחבוא חשוכות כמו מערומי עלים, גרוטאות, אריזות, מתחת לרהיטים באזורים לא מאווררים ועוד.

פנו את הסביבה

אם איתרתם נדל אחד או יותר, הרחיקו ממנו את הסובבים מחשש למין ארסי ומסוכן. עמדו במקום בטוח בו ניתן לצלם אותו ולצפות בנתיב הליכתו וחייגו מיד למדביר.

פעלו בעצמכם בזהירות מקסימלית ורק אם אין ברירה

כאשר הנדל מצוי באזור סגור שאין מנוס מלטהר מיד (למשל במטבח, בחדר הילדים או במשרד), ניתן לנסות לסגור אותו בצנצנת או לטאטא אותו החוצה. השתמשו לשם כך בנעליים סגורות, בגדים ארוכים ועבים וכפפות עבות בלבד.

אל תנסו להרוג!

בשל החשש מתגובתו המהירה והבלתי צפויה של הנדל (כמו גם גופו החזק והעמיד מפני דריכות נעליים, הלימה בחפץ כבד או תרסיסים ביתים פשוטים נגד ג'וקים), רצוי להימנע מכל ניסיון לחסל אותו. לאחר שהנדל נלכד או סולק, חייגו למדביר.

הדברה נגד נדלים – כל השיטות המקצועיות

ריסוס נגד נדלים

שיטת ההדברה המרכזית היא ביצוע הדברה ירוקה שמבוססת על מינון רעלים נמוך וללא כל ריח. הריסוס מתרחש באמצעות חומרים מאושרים לשימוש על ידי המשרד להגנת הסביבה, שאפקטיביים גם בהדברת מזיקים נוספים שנמצאים בשטח כמו מקקים, עכבישים או נמלים, שכנראה בעקבותיהם הגיעו נדלים.

בתוך ארבע קירות נהוג להשתמש בחומרים מיקרוקפסולריים עדינים שמתפרקים בהדרגה סמוך לקרקע, בעוד שבמקומות חיצוניים חומרי הריסוס יהיו חזקים יותר ומבוססים לרוב על אבקה רטיבה. לעתים יחול שילוב בין מספר חומרים ירוקים, על מנת להשיג את תוצאת ההדברה הטובה ביותר.

לכידת נדלים

אם בקרבתכם יש נדל שזוהה כארסי, מדביר מקצועי יוכל להגיע מיד כדי לאתר ולסלק אותו. אנו באביה הדברות פועלים בפריסה ארצית 24/7 ומגיבים לכל קריאה בתוך שעה. נוכל גם להנחות אתכם טלפונית כיצד להתמודד מול הנדל הבודד עד להגעתנו.

הרחקת נדלים

ישנן פעולות רבות שאפשר לבצע כדי להקדים תרופה למכה ולמנוע מראש את מופע הנדלים:

  • הדברה כללית לקראת הקיץ שתמנע הופעת מזיקים לשנה קדימה
  • איטום סדקים וחריצים במבנה
  • רישות כל החלונות
  • פיזור חומרים טבעיים כמו פלפל קאיין, קליפות פירות הדר, אדמה דיאטומית, שמן מנטה או שמן עץ התה – אחת לשבוע, בפתחים "מועדים לפורענות" שטרם נאטמו היטב
  • סדר וניקיון, בדגש על סילוק גרוטאות, קופסאות ריקות, מערומי גזם ואבנים (טוף, חלוקי נחל וכדומה).
  • טיפול בבעיות שמושכות חרקים המהווים טרף לנדלים, כמו תקלות צנרת ופחים מלוכלכים.

הדברת נדלים ביולוגית

במקומות פתוחים ורחבים כמו משקים, שדות חקלאיים ומטעים בהם יש נדלים, ניתן להשתמש באויבים טבעיים כמו צפרדעים, לטאות וציפורים כדי למגר אותם בהצלחה. אביה הדברות מתמחה במתן שירותי הדברה לסקטור המקצועי, הציבורי והחקלאי בפריסה ארצית ותוכל לספק לכם מענה איכותי לבעיה, ללא פגיעה בסביבה.

מחפשים הדברת מרבה רגליים או נדלים? חייגו ונגיע במהירות!

אביה הדברות מעמידה לרשותכם שירותי הדברה מצוינים בפריסה ארצית – ללקוחות פרטיים, עסקיים וציבוריים מכל הסוגים. אנו דוגלים ברמת השירות והזמינות הטובה ביותר ומקפידים כערך עליון על הגנת האדם, החי והסביבה ושמירתם ללא פגע.

אם זיהיתם נדל, חוויתם מספר מופעי נדלים לאחרונה או שאתם פשוט חושדים בהופעתם, צרו עמנו קשר ונטפל בבעיה אחת ולתמיד.

המידע בעמוד זה כמו בשאר עמודי אתר האינטרנט זה, הוא מידע ראשוני בלבד ואינו נועד לשמש או להחליף ייעוץ מקצועי. לכל שאלה, מומלץ לפנות לצוות המדבירים המוסמכים והמקצועניים של חברת אביה הדברות. כל תוצאה הנובעת מהסתמכות על המידע באתר, הינה באחריות הקורא או הקוראת בלבד.

הדברת נדלים סיכום בכותרות

רשיון מדביר מוסמך - 3151 - שלומי לוי, חתום על ידי ד"ר איריס אביעזר
דילוג לתוכן