הדברת קרציות

הדברת קרציות מתרחשת כאשר קיים בתוך המבנה או סביבו ריבוי של קרציות שמופיעות או תוקפות שוב ושוב, או כטיפול מניעה כנגד קרציות.

אם אתם סובלים מקרציות ממש עכשיו וזקוקים לפתרון הטוב ביותר – אנחנו הכתובת. צרו איתנו קשר ונדאג להגיע לטיפול מהיר בקרציות עם 100% הצלחה.

זוזי, קרציה!

הקרציה נחשבת לאחד הטפילים המרתיעים ביותר: היא ידועה כמעבירה מחלות לאדם ולבעלי החיים, נצמדת אל העור וחודרת פנימה וכדי לחלץ אותה, יש צורך במצית, אומץ ואולי גם מזל.

עובדות אלה אכן נכונות, אך מתרחשות באופן שונה אצל כל סוג של קרצייה ובמילא, איש לא מעוניין להמתין כדי לאשש אותן. אז מה עושים? הנה כל הדרכים לנטר, להדביר ולהימנע מקרציות:

איך מזהים קרציות בבית?

לקרציות יש איבר ייחודי בתחתית הפה בשם היפוסטום, המאפשר להן להיצמד לעורם של בני אדם ובעלי חיים. דרך רגליהן הקדמיות הן חשות בטמפרטורה, הלחות ובחומרים כימים בסביבה.

נתונים אלה הופכים את הקרצייה ליצור מתוחכם שעלול להתפתח ולשגשג גם בתנאים קשים. כדי שתדעו מול מי אתם ניצבים, לפניכם מאפייני הקרציה בכל גלגול:

הזחלי קרציות קטנטנים וקשים להבחנה, בעלי 6 רגליים
הנימפות (קרציה צעירה) קרציה צעירה ובהירה בעלת מבנה עגלגל ו-8 רגליים
קרציה בוגרת בעלת 8 רגליים, מבנה עגלגל וצבע משתנה (לרוב אפור, שחור או צהבהב)

ויש הבדלים גם בין סוגי הקרציות

הקרציות מתחלקות לשתי קבוצות: קרציות רכות וקשות, בהתאם למבנה השריון ומיקום הפה שלהן. הקרציות הקשות הן אלה שנצמדות בתחכום אל הפונדקי מבלי לעורר תחושת כאב, מה שגורם לחשיפתן בשלב מאוחר יותר, לאחר פציעה מקומית של העור.

הדברה נגד קרציות

אז יש קרציות בבית או בחצר – מה בדיוק עושים? בשל החלוקה של הקרציות לסוגים בעלי מאפיינים שונים, כל אחד מהם יטופל עם חומרי וטכניקת ההדברה.

לשם כך המדביר יצטרך להגיע למקום ולנטר את הקרציות הקיימות. הוא יפרוש בשטח מלכודות ייעודיות, משתנות גם הן לפי מיקום חולי או סלעי. רק לאחר שזוהה הסוג המדויק אפשר יהיה לקבוע באיזה חומר משתמשים.

חומר זה מתקבל כתרסיס על בסיס מינון וחומר פעיל ספציפי, המופיע ברשימת החומרים המותרים של המשרד להגנת הסביבה ושמתאים כמובן לאותו סוג של קרציה.

תוכלו לחסוך בעצמכם את שלב הניטור, אם נתקלתם בקרציה בודדת שאפשר לסגור בצנצנת ולצלם. תוכלו לשלוח אלינו את התמונה ולקבל אבחון מיידי של הסוג, באמצעותו כבר נדאג להגיע אליכם חמושים בתרסיס המתאים להדברה.

הדברת קרציות בבית

על פי קביעת המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות, בתוך הבית יחול שימוש בחומרי הדברה ירוקים בלבד – נטולי ריח ובמינון רעלים נמוך שאיננו מזיק בריאותית כלל. הריסוס יתרחש בכל אזור נגוע, כלומר כזה שנצפו בו קרציות או באזורים פוטנציאליים כמו למשל מקומות מסתור טיפוסיים.

את הריסוס עצמו נהוג לערוך בכמה שלבים: תחילה עם פיזור של חומר לקטילת סוג הקרציות המצוי במקום ולאחר מכן עם תרסיס נוסף המכיל חומר מווסת גדילה, שמונע מביצים, זחלים ונימפות שנותרו בשטח להמשיך להתפתח לקרציות בוגרות ונושכות.

ריסוס נגד קרציות בגינה

כאשר נמצאות בגינה קרציות שנהנות מפונדקאים זמינים ומשלל מקומות מסתור, חשוב להיערך לריסוס בצורה הטובה ביותר כדי לשפר את הצלחתו.

חשוב לפנות משטח החצר, הגינה והמרפסת כל רהיט או חפץ מפריע, לסלק מערומי גזם ועלים ולסדר אותה עד כמה שניתן. אם אתם חוששים מהיטפלות של קרציות עליכם בשלב הזה, לבשו בגדים ארוכים ונעליים סגורות.

מרגע שהמדביר מגיע לשטח, יש למנוע מחיות המחמד להתקרב לגינה ולהרחיק אותן ממנה גם במשך 6 השעות הבאות.

נקודות נוספות שחשוב לדעת לגבי הדברת קרציות:

  • אם אותרו קרציות בתוך הבית, יבוצע ריסוס בבית וגם בחצר.
  • במקרה של ריסוס הבית, יש לאוורר אותו היטב בשעתיים לפני ובשעתיים שאחרי ההדברה.
  • קבלו הנחיות נוספות מהמדביר אם יש בבית ילדים קטנים או אנשים רגישים.
  • בקשו עצות נוספות למניעת התופעה פעם נוספת ולאמצעים שתוכלו ליישם לטובת העניין.

איך נמנעים מקרציות בבית ובחצר?

כל חומרי ההדברה המקצועיים יעילים מאוד לטווח ארוך, אך בסופו של דבר גם לו יש תפוגה כך שדבר לא מבטיח מפגש עתידי חוזר עם הקרציות.

אז מה עושים כדי למנוע מהן לחזור אלינו שוב? יש מספר דברים שתוכלו לעשות כבר מסיום ההדברה כדי לצמצם את הסיכוי של הקרציות להגיע ולהתפתח אצלכם מחדש:

  1. קולר קרציות
  2. הפחתה של מעלות הבית ואוורור
  3. שטחי שמש בגינה
  4. אמצעי אור במחסן
  5. דשא קצר ושיחים גזומים

 

קרציה שצולמה תוך כדי הדברת קרציות
אם יש לכם חיות מחמד – כדאי להזמין טיפול מניעה כנגד קרציות

קולר קרציות

בראש ובראשונה מומלץ להשתמש בקולר קרציות לחיית המחמד שלכם, במיוחד לאורך הקיץ. בדקו את התוקף שלו והחליפו אותו בחדש עם סיום התקופה.

הפחתה של מעלות הבית ואוורור

הקרציות נמשכות לחום וללחות ולכן הפחתה קבועה של המעלות בבית ואוורור יעיל יהפכו אתכם לכתובת הרבה פחות אטרקטיבית.

שטחי שמש בגינה

הקרציות חובבות מקומות חשוכים ונסתרים – השאירו כמה שיותר שטחי שמש בגינה שלכם והיפטרו מכל גרוטאה או רהיט שאפשר להסתתר תחתם או מאחוריהם.

אמצעי אור במחסן

כדאי גם לערוך סדר במחסן החיצוני, להוסיף מאוורר להימנעות מלחות גבוהה ולהכניס פנימה יותר אור ואמצעי תאורה.

דשא קצר ושיחים גזומים

רצוי גם לשמור על דשא קצר ושיחים גזומים, כדי למנוע מהקרציות לשגשג בחסות המסתור שלהם.

זקוקים להדברת קרציות מהירה ומוצלחת? אנחנו הכתובת

אביה בקרת מזיקים מעמידה לרשותכם מעל 20 שנות ניסיון בתחום ההדברות, מיומנות ושירות בסטנדרטים הטובים ביותר. השירות שלנו ניתן בפריסה ארצית ללקוחות פרטיים, עסקיים, מוסדיים ותעשייתיים בכל סדרי הגודל, ונשמח להגיע גם אליכם לאבחון ולטיפול מקיף, עד לחיסול מלא של כל הקרציות. דברו איתנו כבר עכשיו – אנחנו כבר נדאג לכל היתר.

המידע בעמוד זה כמו בשאר עמודי אתר האינטרנט זה, הוא מידע ראשוני בלבד ואינו נועד לשמש או להחליף ייעוץ מקצועי. לכל שאלה, מומלץ לפנות לצוות המדבירים המוסמכים והמקצועניים של חברת אביה הדברות. כל תוצאה הנובעת מהסתמכות על המידע באתר, הינה באחריות הקורא או הקוראת בלבד.

הדברת קרציות סיכום בכותרות

רשיון מדביר מוסמך - 3151 - שלומי לוי, חתום על ידי ד"ר איריס אביעזר
דילוג לתוכן