הדברת זבובים

הדברת זבובים מטפלת באחד המטרדים הגדולים והמפורסמים ביותר של הקיץ. זקוקים להדברה כאן ועכשיו? טלפון אחד ואביה בקרת מזיקים (אביה הדברות) בדרך אליכם!

יש לי מכת זבובים בבית! מה לעשות?

זבובים הם האורחים הכי נפוצים בביתנו, למרות שכלל לא הזמנו אותם פנימה: הם נמשכים לשאריות מזון וצואה מהן הם ניזונים ומטילים בתוכן ביצים שיהפכו במהרה לרימות.

תוך שבוע אחד בלבד תהפוך כל ביצה לזבוב בוגר, כך שגם אם הותרתם את פח האשפה פתוח או ששכחתם משקית הזבל שבקצה הגינה בימים האחרונים, סביר מאוד להניח שבקרוב דור חדש של זבובים ישמח לפגוש אתכם.

ולכן כל מלחמה בזבובים היא בראש ובראשונה שלכם: שמירה נאותה על סדר וניקיון, היפטרות מהירה מפסולת בבית ובחצר וגם הותרת ניחוח טוב בזכות תכשירי חיטוי, יגרמו לזבובים לתפוס את הבית שלכם כמקום מחייה פחות נוח ולהמשיך בקלות ליעד הבא. כן, גם אם הם כבר נמצאים כאן בכמות נדיבה מאוד.

דברים חשובים על הדברה זבובים ונזקים

מי מאיתנו לא מכיר את הסיטואציה שבה יושבים בחצר או המרפסת עם אוכל ומשקאות ומנפנפים שוב ושוב את הזבובים המציקים שלא חוששים להטריד אתכם ואת הארוחה שלכם?

מדובר בסיבה המרכזית שבגללה רוב האנשים מזמינים הדברת זבובים, אבל כעת חשוב שתדעו שנוכחות הזבובים חושפת אתכם לסכנות בריאותיות מורכבות מאוד.

הזבובים הם נשאי תולעים ופתוגנים שונים (אורגניזמים מחוללי מחלות), שבמגע עלולים להעביר מגוון מחלות וביניהן שחפת, פוליו, טיפוס, מחלות עיניים וזיהומי מעיים. בנסיבות האלה, הדברת הזבובים היא חובה בכל מקום שבו הופיעו ומומלץ לעבור אותה בכל שנה לקראת הקיץ.

כיצד מתרחשת הדברת זבובים?

קיימות מספר שיטות להדביר זבובים בבתי מגורים, בחצרות, בתי עסק ובאזורים חקלאיים ומשקים – כל שיטה תיבחר לפי סוג הזבוב, מאפייני המקום וכמובן התקנות והדרישות שבחוק.

ריסוס נגד זבובים

פעולת ההדברה המיידית והנפוצה ביותר נגד הזבובים היא כמובן ריסוס. אם יש לכם כמות לא מאוד גדולה של זבובים סביבכם, תוכלו לנסות להשתמש תחילה בתרסיס לקטילת מעופפים שנמכר לצרכן הפרטי ושעשוי להרחיק אותם למשך זמן מה.

כל עוד הבעיה גדולה וחמורה יותר, תידרשו לריסוס מקצועי שמתבצע עם חומרים חזקים ויעילים. ריסוס זבובים בתוך הבית מבוצע אך ורק עם חומרי הדברה ירוקים, בעלי מינון רעלים נמוך ביותר שאיננו מסב נזק או פגיעה כלשהי.

ריסוס נגד זבובים בחצר

מכיוון שהזבובים חודרים מבחוץ, חשוב לרסס בעיקר את הסביבה החיצונית ועם חומר חזק יותר המוכוון לפגיעה מתמשכת בכל מחזורי החיים של הזבוב.

חשוב להדגיש שהריסוס יספק הקלה מיידית במקום שיש בו התקהלות זבובים מאוד גדולה, אך כדי לקבל תוצאה נקיה לפרק זמן ארוך יש צורך לשלב גם אמצעים נוספים.

מלכודות זבובים

המלכודות הן אמצעי אפקטיבי וללא חומרים כימיים. לרוב מדובר במלכודות שהתצורה שלהן מתקבלת במעין שקיות לתלייה על עצים, שיחים וגדרות ושבתוכן קיים פיתיון שמושך את הזבובים פנימה, מבלי לתת להם לצאת בחזרה.

סוגים נוספים של מלכודות יתקבלו כמתקן חשמלי שקוטל יתושים (יעיל בעיקר לחדירתם הביתה), מלכודת הפולטת חום, לחות ופחמן דו חמצני ו"שואבת" את הזבובים שמתקרבים אליה וכפיתיון גרגירי או נוזלי שיקטול זבובים שבאים עמו במגע.

הרחקת זבובים בשיטות נוספות

מלבד אמצעי ההדברה המגוונים, יש עוד המון שאפשר לעשות כדי לצמצם את פעילות הזבובים בסביבה שלכם:

  • שמן אתרי כמו מנטה, לבנדר או אקליפטוס צפוי להרחיק את מרבית הזבובים. התיזו ממנו במטבח, בשולחן המרפסת/ הגינה ובכל מקום רצוי נוסף.
  • סבון כלים ואקונומיקה מפיקים ניחוחות נגדיים לניחוח הזבל והאשפה שהזבובים מחפשים. נקו עמם ביסודיות מידי יום.
  • התקינו רשתות על כל החלונות והדלתות.
  • שמרו על סדר וניקיון בבית ומחוצה לו, בדגש על ריקון האשפה מידי יום.
  • אל תשאירו בחוץ פירות וירקות מרקיבים, אחסנו כל מה שניתן בתוך המקרר/ המקפיא.
  • ישנם צמחים שדוחים זבובים ובראשם צמחי התבלין השונים כמו נענע, רוזמרין וציפורן.
  • מומלץ לשלב מספר שיטות ואמצעים במקביל כדי להשיג מניעה איכותית יותר מפני הזבובים. אם כלום לא עוזר, רצוי שתזמינו הדברת זבובים מקצועית.

סוגי זבובים נפוצים

כדי שתדעו מול מי אתם מתמודדים בכל מתקפת זבובים, ריכזנו כאן את הסוגים הנפוצים ביותר:

סוג הזבוב תיאור
זבוב הבית אפור ובעל עיניים אדומות, נוטה לחדור לתוך הבתים ולנחות עליכם ועל המזון
זבוב הפירות (זבובי תסיסה) זבובון קטן שתנועתו יחסית איטית, נמשך לפירות וירקות מרקיבים, לכיור ולפח המלוכלכים
זבוב החול קטן ושעיר, בעל רגליים ארוכות. נמצא בעיקר על הקרקע ובמקומות קרירים, מוצלים ולחים כמו העציצים במרפסת
זבוב הים התיכון צבעו חום זהוב והוא מצוי סביב עצי פרי וגידולים אורגניים, מהם הוא ניזון
זבוב הזית בעל צבע ערמוני עד צהבהב. כפי ששמו מסגיר, הוא ניזון מעצי זית וזיתים טריים
זבוב הבשר צבעו ירוק מתכתי והוא גדול יחסית. נמשך לבשרים, פגרים וצואת אדם ובעלי חיים

רימות זבובים בבית

תולעי הזבובים קטנות ולבנות, מצויות על מזון מרקיב ומעופש שלא סולק בהקדם, בפחים מלוכלכים, בארונות המטבח ובכל אלמנט שמושך את סוגי הזבובים הבוגרים ושהתרחשה בו הטלה.

מדביר זבובים מקצועי לשירותכם!

באביה בקרת מזיקים אנו מתמחים בהדברת זבובים מקצועית כבר יותר מ-20 שנים ומצוידים בכל הפתרונות המתקדמים שיבטיחו לכם שקט וניקיון מלא מזבובים בבית ובעסק. כל חומרי ההדברה שלנו ירוקים וידידותיים לסביבה והשירות שלנו ניתן באדיבות ומקצועיות עם אחריות לביצוע כל הדברה בפריסה ארצית. צרו עמנו קשר עוד היום ונדאג עבורכם לפתרון הטוב ביותר.

המידע בעמוד זה כמו בשאר עמודי אתר האינטרנט זה, הוא מידע ראשוני בלבד ואינו נועד לשמש או להחליף ייעוץ מקצועי. לכל שאלה, מומלץ לפנות לצוות המדבירים המוסמכים והמקצועניים של חברת אביה הדברות. כל תוצאה הנובעת מהסתמכות על המידע באתר, הינה באחריות הקורא או הקוראת בלבד.

הדברת זבובים סיכום בכותרות

רשיון מדביר מוסמך - 3151 - שלומי לוי, חתום על ידי ד"ר איריס אביעזר
דילוג לתוכן