הדברת נמלים

הדברת נמלים תפטור אתכם מהמזיק המטריד – שכן הנמלים חודרות לכמעט כל בית, מטבח, מטיילות על הקירות והעציצים ולעתים מהוות מטרד קשה ביותר.

עם אביה בקרת מזיקים יש לכם דאגה אחת פחות – אנו נבצע הדברה נמלים מקצועית, על מנת להשיב לכם את הניקיון והשלווה. 

זהירות מטרד – מה עושים נגד נמלים בבית?

שוב הקיץ ושוב נחילים-נחילים של נמלים פולשים הביתה או לבית העסק. הן לא משמיעות הגה, גם לא עוקצות או בעלות מראה מאיים ולמרות זאת, לנמלים יש יכולת מופלאה לשבש לחלוטין את השגרה, לחרב את הארוחה, המוצרים והמזון ולהפוך לצרה שחוזרת על עצמה שוב ושוב ללא פתרון.

החדשות הטובות הן שבריסוס מקצועי, מאת חברת הדברה טובה, אמינה ומיומנת, אפשר למגר את בעיית הנמלים כבר מרגע השלמת הטיפול ולפרק זמן של שנה שלמה לכל הפחות.

אביה בקרת מזיקים מתמחה בביצוע הדברות בבית הלקוח ובעסקים מכל סוג כבר יותר מ-20 שנה וערוכה להגיע גם אליכם עם כל הפתרונות היעילים ביותר נגד נמלים – מכל סוג ובכל גודל.

אבל למה דווקא אצלי? סיבה ופתרון לנמלים בבית

הנמלים הם יצורים חברתיים מאוד, מה שגורם להם להתקהל סביב מזון רלוונטי ולהוסיף להגיע למקום עד כדי מפגע תברואתי ממש. איך הנמלים עושות זאת? בעזרת שחרור של חומר בשם פרומון, אותו הן מפזרות ומריחות, עוקבות בעזרתו אחר חברותיהן עד ליעד, ממנו הן יישאו את המזון שאותר לקן ולמלכה.

הבנת מאפיינים אלה בקרב הנמלים הופך לבסיס הדרוש להרחקתן. נמלים שמבחינות בסכנה למשל, יכולות להפעיל פרומון שונה כדי להזהיר את חברותיהן מלהתקרב, כך שהן יגיעו כאשר הסכנה תחלוף. זו גם הסיבה לכך שאתם מגרשים שוב ושוב את הנמלים, אבל הן עדיין מוסיפות להגיע.

ולכן הפתרון הטוב ביותר נגדן הוא ריסוס מקצועי, המתבצע בתוך הבית בקירות המעטפת, ספי החלונות והדלתות וכלפי כל חריץ וסדק דרכו הנמלים מגיעות פנימה. ריסוס זה נכלל בקבוצת חומרי ההדברה הירוקים שמגיעים ללא ריח ובמינון רעלים נמוך, כך שאין ממנו סכנה בריאותית כלל.

כיצד מתרחש ריסוס נגד נמלים?

כדי לרסס את הבית ולקבל תוצאה מיטבית חשוב להיערך באופן הבא:

 1. הרימו חפצים מהרצפה כולל שטיחים והותירו אותה ריקה לחלוטין.
 2. הרחיקו רהיטים וחפצים גדולים מקירות הבית, כדי שהמדביר יוכל לעבור שם ולרסס.
 3. אם הריסוס מתבצע במטבח – יש לפנות את כולו מחפצים, כלים ומזון.
 4. דאגו לפנות גם את המגירות והארונות, בדגש על הארון מתחת לכיור.
 5. יש לאוורר את הבית בשעתיים שלפני ההדברה ובשעתיים שאחרי.
 6. חשוב לפנות מהבית את כל הדיירים עד שעה מסיום ההדברה.
 7. לאחר ההדברה, ניתן לשטוף את הרצפה כעבור 3 ימים. אם יש בבית תינוק זוחל או חיית מחמד, קבלו מהמדביר הנחיות לשטיפה מיד לאחר מכן.

הדברת נמלים בגינה

מטבע הדברים, הנמלים מגיעות קודם כל לגינה שם הן יבנו לעצמן קן ורק לאחר מכן יתחילו לפלוש לתוך הבית. הנוכחות שלהן גם בחצר עצמה עשויה להיות מזיקה בדגש לצמחים ולגידולים אורגניים, כולל המטרד שבהופעתן במרפסת או הפרגולה ובחסימת האפשרות ליהנות מהליכה נקייה על הדשא.

לכן בבתי קרקע ובמבנים שיש סביבם שטח פתוח או חצר, חשוב להדביר את הנמלים גם בפעולה ישירה מול הקן. גם הפעם הדבר יבוצע בריסוס, אך בהתאם למאפייני המקום וסוג הנמלה ייתכן שיחול שימוש בחומרי הדברה מעט חזקים יותר ובמטרה להגיע לבסיס הקן בו שוכנת המלכה.

סוג נוסף של הדברה מתרחש בעזרת גרגירי פיתיון מיוחדים. את הגרגירים נפזר סביב הקן ובמקומות נגועים או עם פוטנציאל להגעת הנמלים ונאפשר להן להגיע אליו ולקחת ממנו כמזון לתוך הקן.

שיטה זו שמורה למקרים בהם הקן לא אותר או שהוא מצוי במיקום עם בעיית גישה קשה. הפיתיונות באופן כללי מתאימים גם לסוגי נמלים שלא מגיבות היטב לריסוס ובראשן נמלי האש שנחשבות לחסינות למדי.

הדברת נמלים טבעית – האם זה באמת יעיל?

חומרים ביתיים רבים נחשבים כדוחי חרקים ונמלים בפרט:

 • רוזמרין
 • נענע
 • עלי דפנה
 • פלפל קאיין
 • גרגירי קפה שחור
 • סבון כלים
 • אקונומיקה
 • חומץ
 • ועוד

אפשר לפזר מכל אלה בכל מקום שבו ראיתם נמלים ולתת לקסם לעבוד עבורכם. אפשר גם להניח עציצים או צנצנות פתוחות עם החומרים הללו והריח החזק שלהם כבר ידחה מעצמו את הנמלים.

יחד עם זאת, חשוב שתדעו שהדברה טבעית אמנם תצליח להרחיק מעט את הנמלים, אבל לא תפתור את הבעיה לחלוטין. עקרונית, הנמלים שמריחות את הפרומון מתקשות לעשות זאת כאחד החומרים האלה בסביבה, אבל אם אין להן מקור טוב מכם לאספקת מזון או למחייה, הן יישארו כאן למרות הכל.

טיפול בנמלים בבית במקרה של מכת נמלים

הסיוט הגדול ביותר הוא של מאות נמלים שמטיילות על הקיר או בשיירה ארוכה מהדלת פנימה. מה עושים אז? נתחיל מהחדשות הטובות: נחיל נמלים הוא בוודאות מסלול ישיר אל הקן, כך שתוכלו כעת לאתר את מיקומו ולדווח עליו למדביר.

את הנמלים עצמן אפשר פשוט לטאטא החוצה או לשאוב בעזרת שואב אבק. מומלץ שלא לרסס עם קוטל נחיל מאוד גדול, משום שכמות החומר שתזדקקו לו תהיה גדולה ופחות רצויה בתוך הבית וגם בשל העובדה שמדובר בתרסיס רטוב, עם לחות שתמשוך לכאן יצורים נוספים.

נטרפים מהנמלים? מדביר נמלים מקצועי לשירותכם

עם ניסיון של מעל 20 שנים בהדברת כל סוגי המזיקים, אנו מעמידים לרשותכם את הידע המקצועי והרחב ביותר, שיסייע להתגבר על כל בעיית נמלים בבית ובעסק. חייגו אלינו ונגיע במהירות!

המידע בעמוד זה כמו בשאר עמודי אתר האינטרנט זה, הוא מידע ראשוני בלבד ואינו נועד לשמש או להחליף ייעוץ מקצועי. לכל שאלה, מומלץ לפנות לצוות המדבירים המוסמכים והמקצועניים של חברת אביה הדברות. כל תוצאה הנובעת מהסתמכות על המידע באתר, הינה באחריות הקורא או הקוראת בלבד.

הדברת נמלים סיכום בכותרות

רשיון מדביר מוסמך - 3151 - שלומי לוי, חתום על ידי ד"ר איריס אביעזר
דילוג לתוכן