פסוקאים הם אחד החרקים אשר אתם עשויים להיתקל בהם בבית לכן ריסוס לבית הוא דבר סופר חשוב. הם ידועים יותר בכינוי ”כיני ספרים“ בשל התכונה שלהם להימצא בתוך ספרים (מייד נסביר מה הם מחפשים שם).

אם יש לכם בעיה של פסוקאים יש לפנות לשירות של הדברת מזיקים המעניק טיפול ספציפי לבעיית הפסוקים. ריסוס לבית עם קוטל חרקים ביתי לא יעזור לחסל את הבעיה ויש צורך בטיפול המותאם ספציפית לבעיה זו.

מה הסיפור של הפסוקאים?

הפסוקאים הם חרקים קטנים מאוד האוהבים לחות. הם ניזונים מעובש ולכן אתם עשויים למצוא אותם על קירות האמבטיה. אך בסביבת בני האדם. הפסוקאים למדו לאכול את הדבק העמילני אשר נמצא בספרים וזוהי הסיבה מדוע תוכלו למצוא אותם בין דפי הספרים.

אנשים המחזיקים בספריית ספרים גדולה עשויים להיתקל בכמויות גדולות של פסוקאים וזקוקים להדברת פסוקאים. ישנם זנים שונים של פסוקאים וחלקם אוכלים פשוט כל חומר אורגני יבש, כך שאם יש לכם אוסף טבע הכולל עלים וחרקים מיובשים, עבורם זוהי מסעדה ויש צורך לפנות להדברת מזיקים על מנת לשמור על האוסף.

שימו לב, פסוקאים בניגוד למזיקים אחרים כמו יתושים, מקקים או צרעות, אינם מסוכנים לאדם. הם אינם עוקצים ואינם נחשבים למפיצים של מחלות. אך הם בהחלט גורמים לנזק ולכן יש צורך בריסוס לבית לצורך הדברת פסוקאים.

פסוקאים גורמים נזק לא רק לספרים אלא גם לרהיטים ומוצרי טקסטיל.

כיצד מתבצעת הדברת פסוקאים?

אם יש לכם בעיה של כיני ספרים בבית עליכם לפנות לשירות של הדברת מזיקים. הפסוקאים מהווים אתגר עבור המדבירים מכיוון שהם מסתתרים במקומות רבים וסתם ריסוס לבית לא יגיע אל כולם.

מצד שני הם גם מתרבים מאוד מהר וכך שאם פוספסו כמה הם יחזרו להתרבות במהירות והבעיה תחזור על עצמה. על מנת לבצע הדברת פסוקאים יש לבצע ריסוס יסודי המשולב עם ניקיון יסודי, שאיבת אבק מכל המקומות והפחתת הלחות.

הדברת פסוקאים יקרה יותר יחסית להדברות אחרות מכיוון שהיא דורשת ריסוס בשני שלבים. כלומר על המדביר לחזור שנית ולבצע ריסוס לבית על מנת לחסל אותה באופן סופי.