ריסוס לבית

ריסוס לבית הוא הפעולה הראשונית וייתכן שגם המרכזית שתתבצע במסגרת ההדברה.

הריסוס הקיים כיום נחשב לבטוח לבריאות האדם ולסביבה ומצריך יציאה למשך שעה אחת מהבית בסך הכל. במאמר זה ניגע ביתרונות הריסוס, הביצוע המקצועי שלו ובסוגים הריסוס האפשריים.

הדברת מזיקים בבית באמצעות ריסוס

חלק גדול מהמזיקים שמגיעים אל הבית שלנו יעזבו אותו אם נרסס את המקום בהצלחה. הנה לדוגמה – תיקן אמריקאי המרתיע והמטריד שחוזר פעם אחר פעם. הריסוס שלו יביא לא רק לחיסול התיקנים שנמצאים בבית ממש עכשיו, אלא ימגר גם את כל אלו שיכנסו לשטח המרוסס בהמשך ובכך יפחית משמעותית מהופעתם.

הריסוס מתאים גם למזיקים כמו טרמיטים, זבובים, יתושים ועוד, אם כי ישנם מקרים בהם יהיה צורך בהדברה משולבת עם פתרון נוסף כמו למשל מלכודות שיספקו תוצאה ארוכת טווח, או שימוש בקיטור במקרה של פשפשי המיטה.

כיצד תתרחש הדברה לבית על ידי מדביר מוסמך?

ריסוס הבית מתבצע אך ורק עם חומרים שאושרו לשימוש על ידי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה, במינונים המדויקים שמוכוונים לפגיעה במזיקים בלבד. מינונים אלה אינם משפיעים על בריאות בני הבית, אך הדרישה מהם תהיה לפנות את הבית לשעה-שעתיים בלבד עד לסיום פעולת ההדברה.

עוד לפני שהמדביר יגיע אליכם לתחילת העבודה, יש לפנות מהחלל המרוסס את כל התכולה האפשרית: לאסוף צעצועים מהרצפה, לאחסן בארונות בחדרים נפרדים את שקיות וכלי המזון, לכסות רהיטים כבדים שנותרו בחדר וכן הלאה.

יש להותיר את סביבת הפנלים של החדרים המרוססים ואת ספי החלונות נקיים ופנויים לעבודת ההדברה – אלו המקומות המרכזיים שדרכם חודרים המזיקים ולכן מדביר מקצועי יתן לגביהם דגש מיוחד.

עם סיום ההדברה באזורים המרכזיים, יעבור המדביר לריסוס של שטחים פוטנציאליים בהם אותו המזיק צפוי להימצא כמו פתחי ביוב וניקוזים, דק העץ בגינה וסביב חיבורי הבית, כלומר בחלק החיצוני שלאורך הפנלים.

הדברה בבית עם תינוק: האם זה אפשרי?

בבתים שבהם יש תינוקות ובייחוד זוחלים שעלולים להיחשף באופן מוגבר ומסוכן לריסוס, חשוב לעדכן מראש את המדביר. במקרה כזה באפשרותו להשתמש בפתרונות הדברה נוספים כמו למשל חומרים המבוססים על פרטואידים ותמצית פרח החרצית שדוחים את החרקים ואינם מזיקים לתינוקות ואף לא לחיות המחמד.

חשוב לציין כי לא תמיד פתרונות אלה אפשריים, בייחוד לא אם התפרצות המזיק קשה. ולכן חשוב לפנות מהאזורים המרוססים את כל חפצי התינוק/ת, לאוורר מבעוד מועד את החדר, לעטוף רהיטים שבאים עמם במגע ולנגב היטב את החפצים והצעצועים בסיום.

על מנת שלא לקחת סיכונים מיותרים, השהות עם תינוקות מחוץ לבית תהיה של כשלוש שעות במקום כשעה בלבד.

ריסוס דירה עצמאי: האם הדבר אפשרי וכדאי?

תאורטית ישנם כמה חומרים טבעיים שדוחים סוגים שונים של מזיקים, אך יעילותם המדויקת לא תהיה וודאית. חשוב לציין כי התרסיסים הכימיים המשווקים לציבור במדפי הסופר או בחנויות לחומרי בניין מכילים ריכוז רעלים נמוך ביותר, שנחשב בלתי אפקטיבי לאורך זמן.

רק מדביר מוסמך רשאי להשתמש במינוני רעלים שמתאימים להדברת סוגים שונים של מזיקים ולרסס באמצעותם את שטחי הבית.

אם אתם בכל זאת מעוניינים להימנע מריסוס הדירה עם חומרי הדברה כימיים ומוכנים לנסות פתרונות טבעיים שיעילותם עשויה להניב תוצאה חלקית בלבד, הנה כמה אפשרויות על הפרק:

המזיק שיש לרסס נגדו תרסיס ביתי שעשוי לעזור
תיקנים, עכבישים או תולעים למיניהם טפטוף שמן אתרי מכל סוג בפינות הבית וחזרה על הפעולה אחת לשבוע, אחרי שטיפת הבית.

אפשרות נוספת היא לבשל בסיר (כחצי שעה) פלפל חריף, בצל ושום כתושים וכף סבון, לקרר את התערובת ולהוסיף אליה 2 כפות מים. לאחר מכן להעביר לבקבוק תרסיס ולרסס.

נמלים שחורות מרתיחים קליפות לימון בסיר עם מים, מעבירים לבקבוק תרסיס ומרססים בפתחים מהם הנמלים נכנסות.
הדברת זבובים בבית, יתושים או ברחשים טפטפו 2 טיפות שמן ציטרונלה, 2 טיפות שמן אקליפטוס ו-2 טיפות שמן ציפורן/ שמן אתרי/ שמן לבנדר והוסיפו חצי כפית מלח ומעט מים. ערבבו, העבירו לבקבוק תרסיס ורססו בחלל הבית.

הדברה בבית באמצעות כמה סוגי ריסוס מקובלים

הדברה מקצועית מתרחשת דרך מספר סוגי ריסוס פוטנציאליים, כל אחד מהם יתאים לסוג שונה של מזיקים, היקף התפרצותם וגם מאפייני הבית לרבות שטח ההדברה הכולל.

ריסוס כימי

הריסוס הנפוץ והיעיל ביותר הוא הריסוס הכימי. ריסוס זה מוכוון לפגיעה ישירה במערכת העצבים של אותו מזיק ולכן יחסל אותו בטווח של כמה שעות עד מספר ימים. כיום מינון הכימיקלים בהם משתמשים נמוך ולכן איננו מסכן את הדיירים כלל.

יחד עם זאת, הדרישה הבסיסית ביותר מהמדביר תהיה לבצע ריסוס לבית תוך התאמה מדויקת של חומר הריסוס והמינון שלו למצב הקיים, בהתאם לסוג המזיק ולמאפייני הבית בהם צריך להתחשב.

ריסוס ביולוגי (אורגני)

ריסוס זה משתמש בחומרים ביולוגיים שאינם רעילים ולכן אינם מסבים כל פגיעה באדם או החי למעט המזיק הרלוונטי שייפגע מהם.

חומרי התרסיס מתכלים במהירות ולכן אינם נותרים בשטח במשך זמן רב – דבר שמהווה יתרון וחיסרון, שכן יהיה צורך לחזור מספר פעמים על הריסוס כדי לקבל תוצאה הרמטית.

ועוד מספר מצבים שבהם מומלץ להזמין ריסוס מקצועי לבית:

הדברה לבית פרטי

בתים פרטיים שנמצאים בגובה הקרקע ומכילים גינה עם צמחיה, לעולם יהיו חשופים פי כמה וכמה להגעתם של מזיקים. כדי להבטיח שהמקום מוגן לאורך זמן, מומלץ להתייעץ עם מדביר מוסמך בנוגע לתדירות ריסוס פנים הבית והחצר ויישום של פעולות מניעה שיצמצמו את הופעת המזיקים.

הדברה לפני כניסה לדירה

בתים בשלבי פינוי ומעבר מהווים "חוליה חלשה" המאפשרת למזיקים להגיע בהמוניהם למקום ובאופן מידי. כדי להימנע מהופעתם ולהבטיח שהדירה אליה נכנסים נותרת נקייה ממזיקים, יש לבצע הדברה טרם ניקיון הבית שתקטול את המזיקים הקיימים ותנטרל את הופעתם של חדשים.

ריסוס לבית באמצעות אנשי המקצוע הנכונים ביותר

אביה בקרת מזיקים הידוע גם כאביה הדברות, מחזיקים בניסיון מקצועי של למעלה מ-18 שנה בתחום ההדברה וריסוס בבתי מגורים. זקוקים לריסוס מקצועי עוד היום? צרו קשר ואנו נגיע אליכם ללא דיחוי.

שאלות ותשובות בנושא ריסוס לבית

כל החומרים שאנו משתמשים בהם מאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה וייבחרו ליישום בשטח על בסיס התאמה מדויקת למזיק. חומרים אלו משתייכים לגישת ההדברה הירוקה והם נטולי ריח וסכנה בריאותית, כך שניתן לשוב למקום בתוך שעה מסיום ההדברה.

אנו בחברת אביה הדברות מקפידים על רמה מקצועית גבוהה ללא שום פשרות ומעמידים לרשותכם צוות של מדבירים מוסמכים המשתמשים בחומרים בטוחים בלבד.

כהכנה לחודשי הקיץ מומלץ לבצע הדברה נגד תיקנים, נמלים ונדלים. במהלך החורף ההדברה המומלצת היא בעיקר נגד חולדות וחרקי מזון.

אם ברצונכם לבצע הדברה מונעת או בעקבות הופעת סוג מסוים של מזיק אצלכם בבית, נשמח לספק לכם מידע מקצועי נוסף כולל המלצות לביצוע ההדברה. הייעוץ מולנו בחינם ואינו כרוך בהתחייבות לקבלת שירותי ההדברה שלנו.

אמנם חומרי ההדברה אינם מסבים כל סיכון, ועל התוית שלהם כתוב כי שעה אחת תספיק. אך כאשר מדובר בתינוקות וחיות מחמד מומלץ לפנות את הבית לפרק זמן של 6 שעות לאחר הדברה רגילה. ובמקרה של הדברה מורכבת כדאי שהפינוי יהיה למשך 24 שעות. בשני המקרים יש לשטוף ולנקות לפני הכניסה. וזה למרות שבאופן כללי על מנת לייצר אפקטיביות של ההדברה לזמן ארוך – כדאי שלא לשטוף את הבית לפחות יומיים, לאחר ההדברה.

בקבלת השירות מחברת אביה הדברות, נצייד אתכם בהוראות ובהנחיות מדויקות לפני ואחרי ההדברה. – תרגישו חופשיים לשאול ולהתייעץ.

בהדברה סטנדרטית המחיר לרוב נע בין 300 ל- 750 ₪, בהתאם לסוג המזיק שבו נצטרך לטפל, רמת הנגיעות שלו וכמות החדרים שיש להדביר. אנו מעניקים 50% הנחה לנכי צה"ל ו-25% הנחה לניצולי שואה ומתגאים במתן שירות ברמה הגבוהה ביותר לכלל לקוחותינו, הכרוך בליווי צמוד וקשוב לכל אורך ההדברה ועשייה מקצועית ללא פשרות.

המידע בעמוד זה כמו בשאר עמודי אתר האינטרנט זה, הוא מידע ראשוני בלבד ואינו נועד לשמש או להחליף ייעוץ מקצועי. לכל שאלה, מומלץ לפנות לצוות המדבירים המוסמכים והמקצועניים של חברת אביה הדברות. כל תוצאה הנובעת מהסתמכות על המידע באתר, הינה באחריות הקורא או הקוראת בלבד.

ריסוס לבית סיכום בכותרות

רשיון מדביר מוסמך - 3151 - שלומי לוי, חתום על ידי ד"ר איריס אביעזר
דילוג לתוכן