מדביר טרמיטים

מדביר טרמיטים הוא הכתובת המיידית שלכם בכל מקרה של חשיפת תעלות בוץ, מוצרי עץ מתפוררים ונזקים כתוצאה מפעילותם.

אז מה בדיוק עושים הטרמיטים ואיך מדביר מקצועי ייפטר מהם? כאן:

מה חשוב לדעת על טרמיטים?

הם נראים כמו נמלים אך משתייכים למשפחת התיקנים. לא מעבירים מחלות אך מסתננים בשקט לפריטי העץ ואוכלים אותם מבפנים. חיים בקן משותף עם מלכה ופועלות אך יתעופפו להם בחודשי האביב כדי להקים קן חדש.

הלוחמה בטרמיטים היא מאבק אינסופי כמעט, בשל תתי מינים וחלוקה לקבוצות שונות – כולן ניזונות מתאית שנמצאת בתוך כל סוגי העצים ובשל הקינון בעומק האדמה (עד חמישה מטרים מתחת לפני הקרקע).

מהקן חודרים הטרמיטים למגורי האדם וניזונים מדלתות, משקופים, רצפת הפרקט, רהיטים, ארונות ועוד.

מכיוון שהטרמיטים רגישים במיוחד לאור, הם יבנו לעצמם לאורך הזמן תעלות בוץ המשמשות למעבר מנקודה לנקודה ויכרסמו את העץ מבפנים וללא סימנים, כך שפעולתם כמעט תמיד תתגלה כעבור זמן רב.

התוצאה המתקבלת היא של נזק במצב מתקדם שמקורו באוכלוסיית טרמיטים גדולה המתגוררת בקן ללא גישה. מכיוון שמדובר בהדברה מורכבת הכרוכה במיומנות רבה, רק מדביר טרמיטים מקצועי ומנוסה מאוד יוכל לבצע אותה בהצלחה מקסימלית.

כיצד מדביר טרמיטים יטפל בבעיה?

הגורם המקצועי שמספק שירותי הדברת טרמיטים מחויב להיות בעל רישיון הדברה במבנים ושטחים פתוחים ולא בעל רישיון הדברה בדירות. מדביר טרמיטים נדרש להיות מיומן, מנוסה ובקיא מאוד מול המזיק ודרכי הדברתו, כדי להימנע מנזק חמור ומוחלט לבית.

בפועל ההדברה תתרחש באחת ממספר שיטות – כל אחת מהן תיושם לפי נסיבות המקרה ובכפוף לשיקול דעתו המקצועי של המדביר:

הדברת טרמיטים בדירה עם קידוח

כדי לפגוע בקן שמתחת למבנה, יבצע המדביר קידוחים קטנים במרצפות הדירה ולתוכם יזריק חומר הדברה ייעודי בלחץ גבוה. זוהי שיטת ההדברה "המסורתית" ושנחשבת לאידיאלית מכולן, אם כי יש מקרים שבהם אפשר להימנע ממנה.

המדביר קדח לי בבית מי יתקן?

אם תבחרו לקבל מאיתנו את השירות, צוות המדבירים שלנו ידאג לסתום את חורי הקידוחים ולהותיר את המרצפות שלכם ללא כל סימן.

פיזור ג'לים על ידי מדביר טרמיטים

אם מדובר בבעיה נקודתית הכוללת תעלת בוץ גלויה – אפשר לפתור אותה בעזרת ג'ל פיתיון מיוחד המכיל רעלני קיבה. המדביר מורח מהג'ל בנקודות ייעודיות בתוך תעלת הבוץ ובכך מספק לטרמיטים מזון מפתה, אותו הם יקחו אל הקן למאכל ויורעלו.

האם ג'ל נגד טרמיטים באמת יעיל?

כן, כל עוד מדובר במקרה נקודתי או בפעילות נמוכה ומצומצמת של טרמיטים המתקיימת בתעלות בוץ גלויות. במקרה של מושבה שלמה וגדולה או כשאין תעלות בנמצא, לא ניתן להשתמש בג'ל.

התקנת תחנת האכלה לטרמיטים

שיטה חדשנית מהשנים האחרונות היא הצבת תחנת האכלה ובתוכה פיתיון שמיועד לאוכלוסיות גדולות. התחנה והשיטה שעל שמה נקראות נמסיס ובתוכן מפזרים קפיסי עץ הנגועים ברעל, גם אותו הטרמיטים יישאו לקן ובכך יורעלו.

האם יש חומר הדברה נגד טרמיטים ליישום עצמאי?

בחנויות השונות ניתן לרכוש מזרקי ג'ל ייעודיים לטרמיטים וגם תחנות האכלה שונות המבוססות על שיטת נמסיס. מדובר בפתרונות זמניים או שמיועדים לטיפול נקודתי וקטן בלבד, בשל הנחיות משרד הבריאות שמתירות רק למדביר מוסמך להשתמש במינון רעלים גדול ובאופן מבוקר.

אתם כמובן יכולים לנסות בעצמכם את הפתרונות שמשווקים לקהל הרחב ולפנות אלינו בהמשך, אם תגלו שישנו צורך בפתרונות מתקדמים וחזקים יותר.

כיצד למצוא מדביר טרמיטים מומלץ?

הדברת טרמיטים אינה דומה להדברות אחרות: היא נדרשת לרמה מקצועית בלתי מתפשרת ולמיומנויות אסתטיות שנמנעות מפגיעה בצנרת, האריחים או מערכות אחרות במבנה.

המדביר מוכרח להיצמד להנחיות המדויקות של החומרים והטכניקה בהם בחר להשתמש ולהתוודע באופן מעמיק ביותר לכל מאפייני ושגרת החיים של הטרמיטים.

הבקיאות לבדה אינה מספיקה וחשוב גם הניסיון המוכח במתן שירותי הדברה נגד טרמיטים, בתיקוני הקידוח, במופעים חוזרים של טרמיטים ובתנאים שמאפשרים להם לפרוץ ולשגשג.

כל אלה הם הקריטריונים לקבלת שירותי מדביר טרמיטים מומחה, אמין ומקצועי ואצלנו בחברת אביה הדברות הם עומדים לרשותכם תמיד. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל בעיית טרמיטים או חשד להתפרצותם בבית או בעסק ולקבל שירות בסטנדרט הגבוה ביותר, המוכוון לפתרון ב- 100%.

המידע בעמוד זה כמו בשאר עמודי אתר האינטרנט זה, הוא מידע ראשוני בלבד ואינו נועד לשמש או להחליף ייעוץ מקצועי. לכל שאלה, מומלץ לפנות לצוות המדבירים המוסמכים והמקצועניים של חברת אביה הדברות. כל תוצאה הנובעת מהסתמכות על המידע באתר, הינה באחריות הקורא או הקוראת בלבד.

מדביר טרמיטים סיכום בכותרות

רשיון מדביר מוסמך - 3151 - שלומי לוי, חתום על ידי ד"ר איריס אביעזר
דילוג לתוכן