הדברה למסעדות

הדברה למסעדות נמנית עם רשימת השירותים החיוניים ביותר לפעילות המסעדה השוטפת, המאפשרת את תקינותה המלאה הן בעיני הלקוחות והן עבור פקחי משרד הבריאות.

אם יש לכם מסעדה אל תחכו להתפרצות המזיקים הבאה, בואו לקרוא על הדרכים שבהן נפעל כדי להתמודד איתם.

על חשיבותה של הדברה למסעדות

במהלך שנת 2019 הועלה פוסט זועם לרשתות החברתיות, לפיו לקוחה שרכשה לקט עלים בשקית הרמטית הזדעזעה לגלות בתוכה לא אחרת מאשר צפרדע. החברה המייצרת את אותו הלקט, מיהרה להכריז בגאווה כי עצם נוכחות הצפרדע בשדות הגידול שלה היא חותמת לתוצרת אורגנית משובחת ונטולת ריסוס, מה שבריא לאדם ולחי כאחד.

אלא שפני הדברים שונים בתכלית כאשר מדובר במסעדה. די בחיפושית זעירה בסלט החסה או חלילה במקק תועה שמתרוצץ ליד השולחנות כדי לחולל מהומה והיסטריה, שיפגעו בפעילות העסק ובמקרים מסוימים גם במוניטין שלו.

לכך צריך להוסיף גם את העמידה המלאה של העסק בביקורות שעורך מעת לעת משרד הבריאות ובמטרה לאכוף את טיב המזון ואת התחייבות בעלי העסק לשמירה על בריאות לקוחותיהם, מעצם קבלת רישיון הפעלת העסק.

כל אלו מובילים לכדי צורך בולט בהדברה שוטפת, שתיושם בכל מקרה של חשיפת מזיקים או חשד להופעתם במסעדה וגם בצורה שוטפת כדי לצמצם ככל שניתן את משיכתם הטבעית למקום.

כיצד תתרחש הדברה למסעדות ובתי קפה?

החוק במדינת ישראל מחייב כל עסק בתחום המזון לערוך הדברה תקופתית מפני מזיקים שונים. אלא שמעצם היותם של בתי הקפה והמסעדות עסקים רגישים מאוד, לא ניתן לרסס אותם בחומרים בעלי ריכוז רעלים גבוה ויש לבחור בקפידה את סוג החומרים, המינון המדויק ואת אופן השימוש בהם.

בדרך כלל ההדברה השוטפת תיושם באמצעות ריסוס תקופתי, שבמסגרתו יש לפנות את כל מוצרי המזון מהשטח המרוסס ולאחסן אותם באופן זמני באזור נפרד. המדביר שמבצע את הריסוס, ינחה אתכם לגבי הכנת שטחי ההדברה לפעולותיו המדויקות מבעוד מועד וכיצד להתנהל לאחר מכן.

הדברת מסעדות – התהליך המלא

סקירת המסעדה וניטור מזיקים

המדביר יגיע תחילה למקום על מנת לבחון נגיעות קיימת ולזהות את סוג המזיק ומקורו המדויק.

בחירה מותאמת של השיטה וחומרי ההדברה

מכיוון שאין שום דבר מזון שיכול לבוא במגע עם חומרי ההדברה, המדביר ישקול בקפדנות רבה את סוגי החומרים, המינונים ופעולות השימוש בהם בשטח המסעדה. בחירת החומרים תתרחש גם בהתאם לשטח המסעדה ומה שנמצא סביבה, תנועת הלקוחות בעסק ועוד.

ציוד העסק בהנחיות להמשך

בעלי המסעדה יקבלו מהמדביר הנחיות בנוגע לשימוש נקודתי בקוטל או מלכודת שהוצבו במקום ובהוראות לגבי דברים שצריך לשים אליהם לב כדי להימנע מהופעת מזיקים חוזרת.

צירוף דו"ח הדברה תקופתי מפורט

מסעדות כיתר בתי העסק, מחויבות להדברה שוטפת ממדביר מוסמך בלבד. המדביר ינהל בעבור כל מסעדה תיק הדברה מפורט, המכיל את סוג ההדברה שבוצעה, באילו חומרים, תאריכי ההדברה ועוד. חובה לקבל את מסמך זה מהמדביר שלכם, כדי לגבות את פעולותיו המדויקות בעת הצורך.

אמאל'ה ג'וק! מה עושים אם נדרשת הדברה למסעדה כאן ועכשיו?

מלבד ההדברה התקופתית, בית העסק נעזר במדביר המוסמך והצמוד שלו גם כדי לנטר ולטפל בכל נגיעות של מזיקים שהתגלתה במקום.

הצעד הראשון שהמדביר יישם, הוא פריסה של אמצעי הגנה שונים בהתאם למיקום המסעדה, טיב המבנה ורגישותו למזיקים ספציפיים. אמצעים אלה יכולים להיות למשל רשתות יונים, מלכודות נגד עכברים וחולדות, פיתיונות ג'ל נגד תיקנים, מכשירי הדברה אלקטרוניים ועוד.

במקרה שאמצעים אלה לא מיגרו את הופעת המזיקים והם נחשפו במסעדה שלכם, המדביר יגיע לטפל בהם כמה שיותר מהר. כאן נמדדת חשיבותו של מדביר אמין, שירותי וזמין לעסק, שיגיע ללא דיחוי בכדי שלא תפסידו סכומי עתק על נטישת הלקוחות וסגירת המקום.

חשוב שתדעו:

אמנם פעולות המנע שיבצע המדביר יעילות לחלקם הגדול של המזיקים הפוטנציאליים, אך כל מסעדה עלולה להיתקל גם בחקרים או בעלי חיים שנכנסו פנימה בשוגג, בשלל חיפושיות זבל על שביל הכניסה בעקבות שובל המיץ שהותירה השקית האחרונה, בקן צרעות שבחר להתמקם מתחת למזגן המטפטף ועוד.

המדביר המוסמך שלכם אמון גם על הטיפול בכל אלו ובכל סוגי המזיקים שבהם נתקלתם. גם הפעם, פעולותיו יביאו בחשבון את שעות הפעילות, רמת החשיפה האפשרית לחומרי הדברה בשטח וכמובן את האינטרס המדויק של בעלות או בעלי המסעדה.

אמרתם הדברה לעסקי מזון – אמרתם אביה בקרת מזיקים!

  • אם בשעה טובה פתחתם מסעדה חדשה ואתם מחפשים מדביר מקצועי עם ניסיון משמעותי ביותר
  • אם עד כה לא ביצעתם הדברה שוטפת בהתאם להנחיות החוק ואתם מעוניינים להתחיל לתקן
  • אם הטיפול שהעניק לכם מדביר אחר לא עוזר והמזיקים עדיין מופיעים שוב ושוב במטבח או בשטחי המסעדה
  • אם אתם מעוניינים לקבל שירות רק ממדביר מוסמך, אחראי ואמין שלא יאכזב אתכם, עם חותמת שירות ומיומנות של למעלה מ- 18 שנים

פנו אלינו כבר עכשיו ונשמח לתת שירות למסעדה שבבעלותכם.

המידע בעמוד זה כמו בשאר עמודי אתר האינטרנט זה, הוא מידע ראשוני בלבד ואינו נועד לשמש או להחליף ייעוץ מקצועי. לכל שאלה, מומלץ לפנות לצוות המדבירים המוסמכים והמקצועניים של חברת אביה הדברות. כל תוצאה הנובעת מהסתמכות על המידע באתר, הינה באחריות הקורא או הקוראת בלבד.

הדברה למסעדות סיכום בכותרות

רשיון מדביר מוסמך - 3151 - שלומי לוי, חתום על ידי ד"ר איריס אביעזר
דילוג לתוכן