הדברה בשרון

מחפשים הדברה בשרון? אביה הדברות מגיעים אליכם עם פתרונות מתקדמים ואיכותיים – כולל הדברה ירוקה, ידידותית ובטוחה. אז שנשיב לכם את הסביבה הנקייה והנעימה?

הנה כל מה שחשוב לדעת על הדברות באזור שלכם ומה באמת עושים כשנתקלים במזיק סורר:

מתי נצטרך הדברה בשרון?

מעופפים, חרקים, מכרסמים ואולי גם זוחלים שונים עלולים להוות מטרד משמעותי. מלבד הפגיעה האסתטית שרובנו חשים למראה תיקנים או נמלים, מדובר גם בסכנה בריאותית. גללים ולשלשת, מגע באזורי ביוב ואשפה ואחר כך בשיש המטבח, אפילו נשיכה או עקיצה כואבות ויתכן שגם ארסיות – כל אלה מביאים לצורך להיפטר מהמזיקים ויפה שעה אחת קודם.

בנקודה זו, המעשה הנכון יהיה להימנע מלהתמודד עם אותו המזיק בעצמכם. לא מדובר כמובן על המקק הבודד או יונה שחדרה לפתח הבית ותצא לחופשי אם רק תמצא את החלון, אלא על התפרצויות של אוכלוסיית נמלים או טרמיטים, רימות שהתגלו בתוך הארון, מזיק אחד סורר כמו חולדה, קרציות שנמצאו על הכלב וכדומה.

למעשה, כל גורם בלתי רצוי, מטריד ומזיק שעלול לפגוע באיכות החיים ולשבש את השגרה, דורש הדברה מקצועית באזור השרון.

על שיטות ההדברה

הדברה בשרון לא מחויבת להתבצע רק דרך ריסוס או באמצעים כימיים בלבד. למעשה, קיימות מספר גישות להדברה, בכל אחת מהן טכניקות וחומרים נפרדים, שמתאימים למקרים שונים, סוגי מזיקים ומאפייני הבעיה:

הדברה ירוקה

עיקר ההדברה הנהוגה כיום פועלת באמצעים וטכניקות המשלבים את סודות הטבע, כמו למשל הפקת חומר ייחודי מפרח החרצית שדוחה חרקים ומיושם באבקות הדברה בכמות גבוהה או שימוש בפרומונים מלאכותיים המשבשים את פעילות החרקים לפרק זמן מסוים, דבר שיגרום להם להתפנות עצמאית מהמקום.

אלמנט נוסף של ההדברה הירוקה הוא השימוש בחומרים כימיים, אך בדרגת רעילות נמוכה בלבד, שתפגע רק במזיק. הדברה זו בטוחה לחלוטין לסביבה, לבריאות אדם ובעלי החיים, אינה מותירה ריח חזק ואין צורך בניקוי יסודי למבנה לאחר מכן. גם הפינוי מהבית יהיה קצר בלבד, לרוב של שעה אחת בלבד.

הדברה ביולוגית

שיטת הדברה זו מיושמת בדרך כלל בשטחים חקלאיים או במקומות חיצוניים גדולים כמו חצר פרטית גדולה, משתלה, מטע וכיוצ"ב. ההדברה מבוססת על שימוש באויבים הטבעיים של המזיק התוקף, מה שיגרום לו להיאכל או פשוט לעזוב בסופו של דבר את המקום.

הדברה אורגנית (אקולוגית)

הדברה בשרון המיושמת באמצעים אורגניים, מכילה בעיקר מלכודות ופתיונות שמכוונים את המזיק אל המלכודת הרצויה, כך שניתן יהיה ללכוד אותו בקלות ולשחרר אותו מאוחר יותר בשטח פתוח. שיטה זו נחשבת למומלצת ביותר כלפי הדברת חולדות, עכברים, דבורים, נחשים, עכבישים מסוימים ועוד.

אמאל'ה ג'וק! כך תזהו את נוכחותם של מזיקים שונים:

פשפשים פשפשי המיטה מהווים פולשים מהסוג הקשה ביותר. אם אתם קמים בבוקר עם עקיצות מרובות – קטנות ואדומות בעיקר ברגליים, סימן שצריך להזעיק הדברה באזור השרון בהקדם.
מקקים לעתים קרובות יתלוו לנוכחותם ריח רע של לחות וטחב, אלרגיה וייתכן שגם רעשי טיפוף בבית בשעות הלילה.
חרקי מזון חרקים קטנטנים כמו חדקונית האורז, חיפושיות הקמח, עש הקמח ועוד, יופיעו בתוך אריזות מזון יבש ויוציאו אותו מכלל שימוש. בהופעתם יש לבדוק את יתר המזווה והמוצרים ולפתוח את הארונות הסמוכים לאיתור חרקים נוספים או רימות.
עכברים אם הבחנתם בפינת שולחן שכורסמה, בפירורים לא מוסברים בבוקר או בעצבנות ודריכות גבוהה מצד חיית המחמד, הזיזו את המקרר, הספה ורהיטים נוספים שנמצאים לאורך הקיר ובדקו האם קיימים שם גללי עכבר.
טרמיטים תלוליות חול בפינות החדר, נסורת על הרצפה שנראה כי נפלה מהמשקוף או הרהיט וגם נגיסות מובחנות עלולות להיות סימן לא מעודד לטרמיטים.

לאימות החשש, לחצו עם האצבע על אובייקט עץ שייתכן ונאכל. אם הוא גמיש ואף מתפורר, יש להזמין הדברה בשרון במהירות האפשרית.

זבובונים אם מעופפים קטנטנים ומטרידים חגים סביבכם בצורה מטרידה, כדאי לאתר מקורות מים עומדים כמו ברז מטפטף או צינור מחורר שסביבם קיימת הטלה גדולה או פעילות רבייה.

כיצד מתרחש תהליך ההדברה בשרון?

מרגע שזיהיתם את הופעת המזיק (גם אם לא הבחנתם בו בבירור), ניתן לחייג למדביר ולהתייעץ עמו. אם מדובר במפגש עם מזיק מסוכן ושעלול להיות גם ארסי כמו נדל צהוב, עקרב, נחש או אלמנה שחורה, המדביר לא ימתין רגע אחד נוסף ויגיע אליכם בהקדם.

אם קיימת האפשרות לעמוד ממקום בטוח ולתאר את הצורה, הצבע וההתנהלות של המזיק, עשו זאת תוך כדי השיחה עם המדביר. אם אתם קרובים מספיק, ניתן לנסות לצלם.

זהירות, הם עלולים לתקוף

ככל שמדובר במזיק שאין לדעת האם הוא מסוכן, יש להימנע מלגעת בו ואף לא לנסות לסלק אותו בעצמכם. גם כאשר מדובר במזיקים שהתגובה שלהם אינה ידועה, מוטב שלא לנסות להתמודד איתם עצמאית. נמלי אש למשל, חסינות לתרסיסי הנמלים שנמצאים על מדפי הסופר, אבל הן מספיק אינטליגנטיות (ואגרסיביות) כדי להשיב מתקפה נגדכם ולעקוץ בצורה כואבת ואף מסוכנת.

מומלץ להישאר במקום בטוח עד להגעת המדביר ולהישמע להנחיותיו. לעתים, ההדברה נקבעת מראש למועד מסוים מכיוון שמדובר בבעיה קיימת ושאינה פתאומית בהכרח. במקרים אלה סביר להניח שתתבקשו להכין את הבית מראש – לפנות את אזור המטבח ולהכניס את כל המזון לארון סגור ומרוחק, לכבס סדינים בטמפרטורה מסוימת או להיערך לשהות קצרה מחוץ לבית עד לנידוף מלא של חומרי ההדברה.

קביעת תהליך ההדברה

המדביר יגיע ויסרוק את המקום תוך חיפוש אחר נקודות המסתור של המזיקים. בחשיפתם, הוא יזהה את הסוג המדויק ואת חומרת ההתפרצות, לפיהם יגבש את טכניקת ההדברה הרלוונטית ויקבע את אופן ההדברה המדויק.

יש מקרים שבהם תידרש הדברה בסבב חוזר כדי להשיג ניקיון ארוך טווח ממזיקים, או משום שהסבב עזר חלקית מסיבה מסוימת. אם תזמינו אותנו, אביה הדברות, תיהנו מאחריות מלאה לתוצאות ההדברה ואנו נגיע אליכם פעם נוספת לחזרה על הפעולה במידה וצריך.

יש חרקים בבית, בגינה או בבית העסק? צאו מהלחץ והתקשרו אלינו!

אנחנו באביה הדברות פועלים במגוון דרכים איכותיות ומתקדמות להדביר את המזיקים ולהעניק לכם סביבה נקיה, נעימה ובטוחה. כל המוצרים בהם נשתמש מאושרים מטעם המשרד להגנת הסביבה והניסיון האישי שצברנו יבטיח לכם עשייה מקצועית וחלקה, עם תוצאות מצוינות.

המידע בעמוד זה כמו בשאר עמודי אתר האינטרנט זה, הוא מידע ראשוני בלבד ואינו נועד לשמש או להחליף ייעוץ מקצועי. לכל שאלה, מומלץ לפנות לצוות המדבירים המוסמכים והמקצועניים של חברת אביה הדברות. כל תוצאה הנובעת מהסתמכות על המידע באתר, הינה באחריות הקורא או הקוראת בלבד.

הדברה בשרון סיכום בכותרות

רשיון מדביר מוסמך - 3151 - שלומי לוי, חתום על ידי ד"ר איריס אביעזר
דילוג לתוכן