הדברה בהרצליה

הדברה בהרצליה הופכת לשירות מבוקש יותר ויותר ולא בכדי: תנופת הבנייה, תנאי הלחות בשל הסמיכות לים וכמובן שפע המזון בבתי התושבים ובעסקים המקומיים, מושכים אלפי מזיקים לעיר ולא רק בחודשי הקיץ.

הדברה בהרצליה לכל סוגי המזיקים

כיאה לעיר מתקדמת, צפופה למדי ועם לחות גבוהה שמתקבלת מהים, הרצליה חשופה לפגיעות רבות של מזיקים, המתרחשות כל ימות השנה ולעתים קרובות גם בלילה.

הדרך לטפל במזיקים ולמנוע את הופעתם החוזרת לאורך זמן תהיה כמובן באמצעות הדברה מקצועית, עליה נפרט כאן במאמר לצד מספר טיפים שיסייעו לכם לטפל בעצמכם באופן ראשוני בבעיה שהתעוררה:

כך תטפלו לבד במזיקים בבית או בעסק

המזיקים מגיעים אליכם בעקבות צורך מסוים:

  • מזון
  • לחות
  • מקום מסתור
  • ועוד

אם תנטרלו את התנאים שהם מחפשים, תצליחו להימנע מבעיית מזיקים משמעותית.

אבל כיצד לפעול כאשר המזיקים כבר חדרו לשטח? הנה מספר פעולות בזק לנטרול המפגע:

סוג המזיק איך מסלקים אותו?
מכרסמים (חולדות ועכברים) כדאי להציב נגדם מלכודות כלוב עם פיתיון כמו חמאת בוטנים או אבוקדו, בהן המכרסם ייתפס וניתן לשחרר אותו לאחר מכן הרחק מכם.
תיקנים מהתיקן האמריקאי (הג'וק החום והגדול שעולה מהביוב ולעתים גם מעופף) אפשר להיפטר בריסוס עם קוטל ג'וקים.

מהתיקן הגרמני (חום בהיר, לרוב מסתתר במטבח) נפטרים בעזרת ג'ל לתיקנים לקהל הרחב הנמכר במזרקים ייעודיים.

חרקי מזון מדובר בקבוצת חרקים כמו חדקונית האורז או חיפושית הטבק שחודרת לאריזות המזון. אם מצאתם אותן בפנים, זרקו את השקית לפח והתחילו לבדוק את היתר. את האריזות התקינות אפשר להקפיא ל-48 שעות ליתר ביטחון.
יתושים בשוק יש מגוון של פתרונות דוחי יתושים ומלכודות למעופפים. מעבר לכך, מומלץ להתחיל לטפל בבעיות לחות ורטיבות במבנה שמושכים אותם.
פשפש המיטה את פשפשי המיטה לא ניתן למגר ללא הדברה מקצועית, אך אפשר להתחיל לפעול נגדם לבד על ידי שאיבה יסודית של כל הבית בדגש על המזרונים והמשטחים בחדרי השינה וכיבוס כל הבגדים מעל 60 מעלות.

מתי צריך להזמין מדביר בהרצליה?

שני מקרים עיקריים דורשים בהגעתו של מדביר מקצועי: האחד – כאשר מדובר בהתפרצות חוזרת של מזיקים, כלומר לאחר שניסיתם לגרש אותם לבד אך הבעיה הופיעה מחדש. השני – כאשר יש צורך בהדברה מונעת מפני מגוון סוגי מזיקים, אותה מומלץ לבצע לפחות אחת לשנה בבתי מגורים.

יש גם מקרים נקודתיים בהם מדביר נדרש להגיע SOS למקום, למשל כאשר חודר הביתה נחש וקיימת הסכנה שזהו נחש ארסי, אם ישנו בסביבה נדל שעשוי להיות ארסי גם כן או אם מדובר בחולדה שמייצרת כרגע בהלה רבה וחשוב לתפוס אותה בהקדם.

כל התרחישים הללו יטופלו על ידי מדביר מוסמך בלבד, שמתאים את סוג ההדברה למזיק עצמו וגם למאפייני המקום ולאנשים שנמצאים בו. ישנם מקרים בהרצליה בהם אנו נקראים להדביר מקומות רגישים יותר כמו למשל גן ילדים או מסעדות, שם נבצע את ההדברה בדרך כלל בשעות הלילה.

הדברה ירוקה

שיטת העבודה המרכזית כיום בענף ההדברות מבוססת על גישת ההדברה הירוקה. מדובר בגישה שתחתיה מאוגדים מספר גדול של חומרים שאושרו מטעם המשרד להגנת הסביבה, ככאלה שמתאימים לשימוש בסביבה הביתית ובעסקים, בשל מינון הרעלים הנמוך שלהם שאיננו פוגע בבריאות.

אם בעבר נפגש הקהל עם חומרי הדברה מסוכנים ורעילים כמו פוספין או די.די.טי, חשוב שתדעו כי חומרים אלה נמצאים כיום מחוץ לחוק ואסור בשום אופן להשתמש בהם.

למען שלומו של הציבור, חובה על כל מדביר שנותן לכם שירות ליידע אתכם לפני ביצוע ההדברה באילו חומרים הוא עומד להשתמש ובאיזה מינון, כדי שתוכלו לבדוק את האישור שלהם באתר המשרד להגנת הסביבה ולקבל אסמכתא לגבי החומר וסוגו, לכל מקרה עתידי של פגיעה חלילה.

ההדברה הירוקה בהרצליה מכוונת למספר גדול של מזיקים וביניהם כמעט כל סוגי החרקים (פרוקי רגליים, מעופפים, חסרי חוליות ועוד), כך שהיא מיושמת על פי רוב בריסוס שמרחיק אותם מהשטח לאורך זמן.

הרחקת יונים הרצליות

בעיה נוספת וקשה בהרצליה וביתר ערי גוש דן, היא מכת היונים המקומית. מדובר במפגע תברואתי ואסתטי קשה, לעתים מלווה במטרד של ממש עקב הרעש ותנאי הקינון. כיום קיימים מספר גדול של אמצעים להרחקת יונים, לא כולם צפויים לקצור הצלחה בהרחקה יעילה לטווח ארוך.

ולכן הפתרון הטוב ביותר למקומות שסובלים מהן, הוא להתייעץ בנושא עם מדביר בהרצליה שיסקור לעומק את הבעיה, את טיבו של המבנה ואת שגרת היומיום של הנוכחים במקום כדי להחליט על האמצעים המתאימים.

הדברת חולדות

גם החולדות נחשבות למטרד ולמפגע תברואתי קשה שפוקד את התושבים כמעט באופן קבוע. הדברת חולדות מקצועית מתרחשת דרך שני פתרונות מרכזיים, שניהם אינם מותאמים לסביבה הביתית אלא לטיפול בשורש הבעיה – כלומר האזורים שמהם הגיעו.

במקרה של דיווח על חולדות בביוב, הפתרון האפקטיבי יהיה להשתמש ברעלים. עבודה זו מחייבת מדביר מוסמך בלבד הפועל בשיתוף פעולה עם וועד השכונה והעירייה עצמה ואינה מתאימה להדברת הביוב הביתי, שם נתמקד יותר בפעולות למניעה כמו איטום ומלכודות כלוב.

הפתרון השני נגד חולדות הוא להשתמש בתיבות האכלה, גם הן מכילות פיתיון רעיל והן מוטמנות ומקובעות בעומק האדמה ולכן מחסלות את המכרסם ללא "בעיית המשך" של פגרים.

תושבי הרצליה: יש לכם בעיית מזיקים? אנחנו הכתובת!

חברת אביה הדברות תגיע אליכם עם הידע, הניסיון ואנשי המקצוע המיומנים שלה בהדברת מזיקים. אתם מוזמנים להתרשם מההמלצות הרבות עלינו באתר ולהזמין אותנו כבר עכשיו לאבחון ולביצוע הדברה מקצועית באישור ממשרד הבריאות וכולל אחריות.

המידע בעמוד זה כמו בשאר עמודי אתר האינטרנט זה, הוא מידע ראשוני בלבד ואינו נועד לשמש או להחליף ייעוץ מקצועי. לכל שאלה, מומלץ לפנות לצוות המדבירים המוסמכים והמקצועניים של חברת אביה הדברות. כל תוצאה הנובעת מהסתמכות על המידע באתר, הינה באחריות הקורא או הקוראת בלבד.

הדברה בהרצליה סיכום בכותרות

רשיון מדביר מוסמך - 3151 - שלומי לוי, חתום על ידי ד"ר איריס אביעזר
דילוג לתוכן